pofelimto

O čem ten život je?

Dobrý den poslední dobou mám docela dost psychycké problémy. Je mi 19 let a už nemám chuť žít. Před rokem a půl jsem nastoupil do práce v červenci 2014 hned jak jsem skončil školu, do té doby to ještě šlo, ale tet pracuji 12 hodin denně. Vydělávám cca 30 000kč měsíčně vím že je to docela dost ale dělám každý pracovní den a víkend prosedím u PC a proč. Měl jsem 2 holky, ale jelikož jsem skoro pořád byl v práci a po práci už se mi nic nechtělo jelikož celý den lezu po regálech. Tak že to nemělo dlouhé trvání. Před asi půl rokem jsem začal pracovat na brusírně jako brusič nerezy, a mám velké akné jako by mě bylo 15 let. Tak od tet mám už problém najít jakoukoliv holku. Takže přes týden jsem v Praze kde nikoho ani neznám kromě pár spolupracovníků, takže po práci žeru chlastám nebo hraju na PC a tloustnu a do toho čím dál větší akné.
Přes týden jsem v práci a víkend od pátka do neděle na PC nikdo už se mnou nechce nic mít. Za celý prázdniny jsem nebyl ani nikde na dovolené ani volno jsem neměl protože jsem neměl s kým a ani kam jet na dovolené.
Všichni lidi se mi furt diví proč jsem takový, že vydělávám 30 000kč tak co řeším, ale mě to užírá zevnitř. Zejtra je pondělí a já vstávám ve 3 hodiny už tet se netěšim, kolikrát mám chuť to i skončit. Ale nezabiju se na to se mám moc rád. Jedíná naděje je tet ta že se o víkendu snažím místo hraní her programovat webové stránky, ale vůbec mi to nejde. Co je to za svět nemůžu se na to koukat.
Zkrátka jsem se potřeboval jen vypsat.

Asi jo možná je to proto, že si nevěřim.

Nejlepší odpověď
redy

Začni s tím že přestaneš chlastat. Nepřežírej se! Je dost možností, jak zamávat s akné, prašule máš, tak začni myslet. Pozitivní je, že se máš rád.
Tak přestaň fňukat, a začni na sobě makat…
Kolik že ti je? Hmm, devatenáct 🙂

Další odpovědi
gecco

Jsi na dobré cestě – teď už víš, že něco děláš špatně…
Už i tak nějak tušíš, co to je – příliš se ´flákáš´, necháš sebou ´orat´ a nemáš rozumný cíl – nebo o něj aspoň neusiluješ…
___
Takže teď ten poslední ´krok´ – definuj si cíl a snaž se o jeho dosažení (a je úplně jedno, jestli to bude ta tvorba webovek a nebo tě zláká něco jiného)…
😉

arachis

Život je o poznání a lásce,k sobě sama,ale hlavně k druhým,jen tak má smysl.Představ si,že je Ti 80 a umíráš,určitě to jde lépe s vědomím.že jsi druhým neubližoval ale pomáhal. Udělej si nějakou radost a více relaxuj,nejlépe s přáteli,abys přišel na jiné myšlenky.

marci1

O čem je život ? Jaký má smysl ? Důležité pro život jsou : vztahy, práce, záliby. Mě nabíjí třeba to, že každý den trávím minimálně dvě hodiny v lese, baví mě pěstování květin, čtení, psaní, plavání, jízda na kola atd. 🙂
„Zamyslete se nad tím, co je pro vás v životě důležité, co vám přináší radost a začněte se tomu věnovat.
Pokud máte představu, že smyslem života musí být něco velkolepého a ohromujícího, zbavte se jí. Raději se zaměřte na úplně cokoliv, co vám zkrátka bude připadat smysluplné a co vás bude činit šťastnými.
Zavolejte svým příbuzným, známým které jste dlouho neviděli nebo přátelům z dětství a podnikněte s nimi něco.
Napište si seznam deseti věcí, které jste nikdy nedělali a které byste rádi zkusili. Může se jednat o bungee jumping, pořádání večírku u vás doma nebo třeba jen vaření polévky z chřestu. Důležité je nebát se a experimentovat.
Přestaňte se brát příliš vážně a udělejte si z celé záležitosti hru. S radostí a lehkostí jdou věci mnohem snáz.“
https://ales-kalina.cz/blog/o­sobni-rust/najit-smysl-zivota/

zjentek

ty, že nevíš o čem je život?
Je o stejný stolici, jako jsi tady rozmazal po displeji ..akorát jej kazí jedinci ve tvým okolí, kteří to zatím nepochopili a tak na tebe dělaj dojem, že jejich život je nějak důležitější než tvoje stolice a z tohohle máš pak všechny tyhle dojmy

ptáč

Já mám těžkou práci ve stavebnictví, vyčerpává, takže na nějaké mecheche není nálada. Ale nevydělávám tolik, takže to je na nájem, splátky a na trochu jídla.

klumprt

Myslím, že by to chtělo nějakého koníčka, co tě dostane ven. Motorka, auta, ryby, paragliding, co já vím? Peněz máš na koníčka dost.

střevo

ty vole dělej kariéru a na baby se vykašli a nám chlapům na fotbale je to jedno jak seš tlustej
nejdůležitější v životě je pořádnej auťák tak eště makej a zahlas se zas až ho budeš mít ;q

arygnoc

typická obeť doby.

z vlastnej skúsennosti:
vyberte si – buď vyčerpávajúca práca a samota, alebo vzťahy (i tie obyčajné kamarátstva, či vážne priateľstvá alebo lásky) vyžadujú čas (t.j. čas na pozornosť, komunikáciu, kontakt, …)

je to iba na vás.
pravdepodobne ste silne soviálny a spoločnosť potrebujtete – vo vašom prípade by som hľadal menej náročnú prácu alebo sa snažil dohodnúť na zmene pracovného času z 12 h na 8 h, ak to ide.
i keď zarobíte menej, budete pravdepodobne šťastnejší.
netreba všetko hneď riešiť psychiatrami, psychológmi a tabletkami, chlastom, drogami, stačí si s čistou hlavou sadnúť, zymslieť sa.
vezmite papier, napíšte si naň klady a zápory súčasnej situácie.
ak je záporov viac, podniknite nejakú zmenu v prospech kladov.

a tak to pôjde celý život.

😉

anonym

Život je o lásce,která dává našemu životu význam. Je to důvod, proč tu jsme, je to filosofická otázka týkající se existence obecně.
Mnozí lidé smysl života po celý život marně hledají, ti šťastní ho nacházejí a asi každý člověk měl někdy pocit, že smysl života ztratil.
Smysl života na nás však nikde nečeká jako hotová věc, smysl života si všichni aktivně vytváříme (nebo přebíráme od svých vzorů) a vkládáme do svých činností. Různí lidé tak nacházejí smysl života v různých věcech, a tak je to správně.