Pokročilý

O čem mluvit s lidmi?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

S lidmi se dá mluvit o čemkoliv.

Chcš-li ale, aby měl rozohovor "hlavu a patu",
mluv o tom, co dobře znáš.

Chceš-li, aby hovor někam směřoval,
aby na pokračování měla zájem i druhá strana,
mluv o věcech, které zajímají obě strany.

______

Dopňuji:

Hlavně mluv česky, nevynechávej části vět ani jednotlivá slova.

Další odpovědi:

Zlatý

Se kterými??
;-)
Jsou i tací, s nimiž se nebavím...
;-))

Zlatý

O čem se mluvit? Co je to za výraz? Pokud chceš s lidmi mluvit, musíš mluvit o tom co potřebuješ, co se jich nějak dotýká a k čemu mají co říct. Neni na to žádná universální rada. O jiných věcech budeš mluvit s náhodným člověkem na ulici a o jiných věcech s přáteli nebo s partnerem. Mluv o běžných věcech kolem.

Stříbrný

Nesmyslně položená otázka.
S lidmi můžu hovořit o všem.Na sportovním zápase o sportu, v zájmovém kroužku (spolku) o společných zájmech (rybáři, hasiči, pejskaři) atd.O politice (nadávat na nynější režim,nebo ho chválit) o zdraví atd.
Je tolik námětů o čem se s lidmi bavit, jen nebýt stydlivý(á) a dát se do řeči.

Jsou vánoce, tak třeba: co koupit za dárek mamince, tatínkovi, sestře a všem kolem?

Bronzový

o tom, co se zdá, že je zajímá a nebo o tom co budou muset dělat/co dělali (co se jich týká).

Zlatý

S lidmi které znáš, o tom co je zajímá, baví a samozřejmě co zajímá Tebe. S cizími lidmi začni třeba o počasí, o svátcích (o čemkoliv, co je aktuální). Třeba s rodiči, které mají miminko: začnu tím, že je krásné, jak se jmenuje a už si můžem povykládat. S člověkem, který vede psa na vodítku: začnu třeba tím, že je hezký, živý, jaká je to rasa ap. A rozhovor téměř o všem,který začal "banálně aktuálně" je tady. :-))

Pokročilý

Byly doby, kdy jsem se na to ptala také,nechtěla jsem chodit na žádné akce, protože jsem nevěděla o čem se mám s lidmi bavit. Později jsem přišla na to, vůbec mluvit nemusím, stačí poslouchat,( z 90% dělat, že poslouchám). Oni se vypovídali, ulevilo se jim. Stačilo jen položit přiměřenou otázku.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.