LeUserGo

O čem pojednává Nový a Starý zákon Bible?

Nejlepší odpověď
annas

Starý zákon patří do starověké hebrejské literatury z 1. tis. p. n. l.
Obsahuje liturgické, historické, právnické a literární texty.
Má 3 oddíly
Tora
soubor Proroků
tzv. svaté spisy = básnické knihy.
Co jednotlivé oddíly obsahuji, najdete v učebnici nebo vám pomůže odkaz http://www.bi­blicke.cz/Bible_v_kos­tce.html

Nový zákon se řadí do středověké literatury. Jde o křesťanskou část bible z 1.-2. st. n. l. – psaný řecky
Obsahuje 4 evangelia, epištoly, Zjevení sv. Jana (Apokalypsa)

Opět podrobnosti najdete v odkazu, který jsem uvedla výš.

Další odpovědi
gecco

Vřele doporučuju si celou Bibli přečíst…
😁

Nevíteto?

Starý zákon obsahuje židovské příběhy jako třeba: Stvoření světa, Adam a Eva, Potopa, David a Goliáš, Nový zákon přijatý křesťany pojednává převážně o Ježíši Kristu.

Pepa25

Na otázku je těžké stručně odpovědět. Nejvíc zjednodušeně: Starý zákon je starší část Bible, vycházející z židovských posvátných knih (Mojžíšovy knihy, proroci atd.). Nový zákon začíná narozením Ježíše a obsahuje především evangelia a epištoly. Pojednává tedy „o Ježíšově životě a učení“.

nnn1

Celou Biblí se prolíná jedna myšlenka – znovuobnovení ráje na Zemi. (Žalm 37:10,11; Matouš 6:10 a jiné)

Pokud se chcete dozvědět víc, nebo vysvětlit ty verše, napište mi a já vám pomocí Bible odpovím.

postcd

Starý zákon pojednává o stvoření, prvních lidech, proč byli stvořeni, proč není dobré překračovat zjednodušeně desatero (starý zákon). Pojednává o Bohabojných lidech a jejich potomcích jímž byl Izrael. Zajímavé a často nepěkné dějiny izraelského národa.

Nový zákon je pak o Božím synu, jeho úloze. Z toho je možné poznat i jaký je samotný Bůh. Jeho život je vlastně předobrazem světa který Bůh chystá v budoucnosti. V Bibli jsou mnohá proroctví která se pak podle Bible splnila a proroctvím, které se nyní plní a splní je kniha Zjevení. Bible není kniha, která se čte „jen tak“. Aby člověk zjistil smysl, je potřeba zapojit „srdce“.

Agneta

nnn1 >>> já vykládám karty, tak jestli chcete něco vědět, tak napište ► kam se hrabe Bible! :D