O čem pojednává Nový a Starý zákon Bible?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Starý zákon patří do starověké hebrejské literatury z 1. tis. p. n. l.
Obsahuje liturgické, historické, právnické a literární texty.
Má 3 oddíly
Tora
soubor Proroků
tzv. svaté spisy = básnické knihy.
Co jednotlivé oddíly obsahuji, najdete v učebnici nebo vám pomůže odkaz http://www.biblicke.cz/…
--
Nový zákon se řadí do středověké literatury. Jde o křesťanskou část bible z 1.-2. st. n. l. - psaný řecky
Obsahuje 4 evangelia, epištoly, Zjevení sv. Jana (Apokalypsa)

Opět podrobnosti najdete v odkazu, který jsem uvedla výš.

Další odpovědi:

Zlatý

Vřele doporučuju si celou Bibli přečíst...
:-D

Bronzový

Starý zákon obsahuje židovské příběhy jako třeba: Stvoření světa, Adam a Eva, Potopa, David a Goliáš, Nový zákon přijatý křesťany pojednává převážně o Ježíši Kristu.

Bronzový

Na otázku je těžké stručně odpovědět. Nejvíc zjednodušeně: Starý zákon je starší část Bible, vycházející z židovských posvátných knih (Mojžíšovy knihy, proroci atd.). Nový zákon začíná narozením Ježíše a obsahuje především evangelia a epištoly. Pojednává tedy "o Ježíšově životě a učení".

Pokročilý

Celou Biblí se prolíná jedna myšlenka - znovuobnovení ráje na Zemi. (Žalm 37:10,11; Matouš 6:10 a jiné)

Pokud se chcete dozvědět víc, nebo vysvětlit ty verše, napište mi a já vám pomocí Bible odpovím.

Diskuze k otázce

Bronzový

postcd

Starý zákon pojednává o stvoření, prvních lidech, proč byli stvořeni, proč není dobré překračovat zjednodušeně desatero (starý zákon). Pojednává o Bohabojných lidech a jejich potomcích jímž byl Izrael. Zajímavé a často nepěkné dějiny izraelského národa.

Nový zákon je pak o Božím synu, jeho úloze. Z toho je možné poznat i jaký je samotný Bůh. Jeho život je vlastně předobrazem světa který Bůh chystá v budoucnosti. V Bibli jsou mnohá proroctví která se pak podle Bible splnila a proroctvím, které se nyní plní a splní je kniha Zjevení. Bible není kniha, která se čte "jen tak". Aby člověk zjistil smysl, je potřeba zapojit "srdce".

Stříbrný

Agneta

nnn1 >>> já vykládám karty, tak jestli chcete něco vědět, tak napište ► kam se hrabe Bible! :D

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.