Havr

O čem napsat sloh?

O čem byste napsali sloh na téma „Co by říkal můj budík?“ nebo „Co bych dělal, kdyby mě kousl pes (vyprávění očima psa)“? Má to mít tak max. 1 stránku A4 a taky by to mělo být vyprávění (aby to mělo úvod, stat´a závěr…).

Odpovědi
annas

Vím, o čem bych vypravování napsala, ale to by byla moje práce, nikoliv vaše. Zkuste se sama zamyslet, vypravování budete potřebovat i k maturitě.

Už tím, že vám vyučujícící zadala téma, vám hodně pomohla. Osobně nepovažuji sdělení tématu předem za správné, protože vám usnadňuje práci. Ale to není můj problém. Jak u maturity?

Můžete psát jakékoliv vypravování, jenže vypravěčem bude pes nebo oživlý budík. Nezapomeňte, že důležitá je zápletka. Budík se může s vámi dívat na televizi a komentovat děj nebo číst knihu, případně být svědkem něčeho, co se událo u vás doma.

Vypravování nebo vyprávění – v tom je rozdíl?. Určitě má bolest stejně jako člověk. Jen musíte znát psí život, proč se s jiným psem dostal do křížku atd. Opět uvést děj.

KerrKnock

Ja moc nechapu. Ty mas tema jasne dane, s cim jeste potrebujes pomoct? Prvni tema je urcite lehci. Muzes napsat neco jako „Co by rikal muj budit, kdyby umel mluvit.“ urcite by si stezoval, jak musi kazde rano vstavat driv nez ty aby te probudil a jeste k tomu se musi hlasite projevovat. Dela tak dobry skutek, ale ty ho za to nenavidis. A muzes se rozepsat, to uz zvladnes..:)