Hammy

O čem mluvit ?

O čem bych měl mluvit na veřejnosti před spolužáky nebo si psát na FB s holkou, která se mi líbí ? Docela by mě zajímalo o čem si psát a tím nemyslím takovéto klasické jak se máš, co děláš atd. Protože už se mi taky stalo, že prostě mi na to lidi odpovídali velmi stručně až jednoslovně a pak dojde řeč a nevím o čem dál bych měl mluvit… a když třeba ani neznám tu osobu, co má ráda atd.. tak jak potom ? O jakým tématu bych měl mluvit třeba u holek atd. ? Měl bych furt něco vyprávět, říkat vtipný historky nebo se furt trapně vyptávat: umíš tohle, a jak jde tohle ? Prosím Co ? Odpovězte prosím

Nejlepší odpověď
Hamon

Zkus nadhodit téma: proč se na diskusních fórech opakují stále tytéž otázky, přestože fórum disponuje našeptávačem a vyhledáváním?

Další odpovědi
ivzez

Smysl má psát o tom, co zajímá ji, tebe
nebo (ideálně!!) oba, a o tom, o čem něco víš.

Prohlédni si její profil a její zeď,
z toho bys měl poznat, co dívku zajímá.

„Vtipné historky“ jsou k ničemu
a nechceš-li být považován za hlupáka,
vyhni se jim velkým obloukem!
Doplňuji:
Nevíš-li, o čem psát, nepiš!

Reezo

Nejdříve je dobré nabrat trošku informací o dané osobě. Poté co si budete povídat a poznávat tak ti bude říkat spoustu informací a ty se těch informací můžeš chytnout a rozvynout je. Také je možné, že prostě píše velice stručně. Téma mluvení je relevantní, protože nevíme o čem si ráda povídá a tak…
hodím pár příkladů.

př: 1 ty) Ahoj jak se máš?
2 ona) Ahoj jde to. (tady ti moc informací neříká, ale dá se to rozvinout)
3 ty) Jenom to jde? jakto že to nejde skvěle? ( tady už je nucena podat více info)
4 ona) (může tě odbít nebo se rozepíše) a napíše třeba : No víš máma je teď v nemocnici a já se musím starat o malou sestru.

Její odpověď ti dává několik témat na hovoření. už víš, že má mámu v nemocnici, ale nevíš co jí je a jak se jí to přihodilo. Víš, že má malou sestru a že jí musí hlídat.

Takže najednou už máš několik témat na které se ptát. Jinak povídat si není jen se ptát, ale také říkat své příhody, své myšlenky a své pocity.

Určitě pro tebe bude plus, když se budeš zajímat o to jak se momentálně cítí

5 ty) Můžeš napsat třeba: Taky jsem byl už párkrát v nemocnici a nic příjemného to teda není. neustálé bezčasí a hnusné jídlo… Tak doufám, že to má mamka lepší než já. Jak se tam má tvoje mamka? S čím je v té nemocnici? Ty máš sestru? Jak dlouho se o ni staráš? Jak se jmenuje? Kolik jí je? Co spolu rády hrajete?

Tím, že i ty budeš odpovídat celou větou je lepší v tom, že ona se může chytnout také. Pokud budete mít odpovědi odbyté v jednom slově nebo ve dvou, tak to chce už rošku inteligence jí rozpovídat. Hlavně si nepovídat o tom, co ani jednoho z vás nezajímá 🙂 Doufám, že to třeba pomůže.

nonnel

Zkus opisovat Švejka. To ti vydrží dost dlouho. Možná, že se chytnou a začnou diskutovat na téma 1. světová válka.

bububabu

Hovor vyplývá z dvou osobností. Jestliže si vzájemně sednete tak budete mluvit i záživně o tom kolik má blecha na zadku chlupů. Když totiž dva lidé jsou si nějak přitahováni tak se vzájemně v hovoru doplňují a tak vyvstávají i různé otázky i odpovědi.
A když mluva vázne tak je to prostě protože si nemáte co říct a, většinou ani čas to nezmění…