Pokročilý

O čem mluvit ?

O čem bych měl mluvit na veřejnosti před spolužáky nebo si psát na FB s holkou, která se mi líbí ? Docela by mě zajímalo o čem si psát a tím nemyslím takovéto klasické jak se máš, co děláš atd. Protože už se mi taky stalo, že prostě mi na to lidi odpovídali velmi stručně až jednoslovně a pak dojde řeč a nevím o čem dál bych měl mluvit... a když třeba ani neznám tu osobu, co má ráda atd.. tak jak potom ? O jakým tématu bych měl mluvit třeba u holek atd. ? Měl bych furt něco vyprávět, říkat vtipný historky nebo se furt trapně vyptávat: umíš tohle, a jak jde tohle ? Prosím Co ? Odpovězte prosím

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Bronzový

Zkus nadhodit téma: proč se na diskusních fórech opakují stále tytéž otázky, přestože fórum disponuje našeptávačem a vyhledáváním?

Další odpovědi:

Stříbrný

Smysl má psát o tom, co zajímá ji, tebe
nebo (ideálně!!) oba, a o tom, o čem něco víš.

Prohlédni si její profil a její zeď,
z toho bys měl poznat, co dívku zajímá.

"Vtipné historky" jsou k ničemu
a nechceš-li být považován za hlupáka,
vyhni se jim velkým obloukem!
Doplňuji:
Nevíš-li, o čem psát, nepiš!

Bronzový

Nejdříve je dobré nabrat trošku informací o dané osobě. Poté co si budete povídat a poznávat tak ti bude říkat spoustu informací a ty se těch informací můžeš chytnout a rozvynout je. Také je možné, že prostě píše velice stručně. Téma mluvení je relevantní, protože nevíme o čem si ráda povídá a tak...
hodím pár příkladů.

př: 1 ty) Ahoj jak se máš?
2 ona) Ahoj jde to. (tady ti moc informací neříká, ale dá se to rozvinout)
3 ty) Jenom to jde? jakto že to nejde skvěle? ( tady už je nucena podat více info)
4 ona) (může tě odbít nebo se rozepíše) a napíše třeba : No víš máma je teď v nemocnici a já se musím starat o malou sestru.

Její odpověď ti dává několik témat na hovoření. už víš, že má mámu v nemocnici, ale nevíš co jí je a jak se jí to přihodilo. Víš, že má malou sestru a že jí musí hlídat.

Takže najednou už máš několik témat na které se ptát. Jinak povídat si není jen se ptát, ale také říkat své příhody, své myšlenky a své pocity.

Určitě pro tebe bude plus, když se budeš zajímat o to jak se momentálně cítí

5 ty) Můžeš napsat třeba: Taky jsem byl už párkrát v nemocnici a nic příjemného to teda není. neustálé bezčasí a hnusné jídlo... Tak doufám, že to má mamka lepší než já. Jak se tam má tvoje mamka? S čím je v té nemocnici? Ty máš sestru? Jak dlouho se o ni staráš? Jak se jmenuje? Kolik jí je? Co spolu rády hrajete?

Tím, že i ty budeš odpovídat celou větou je lepší v tom, že ona se může chytnout také. Pokud budete mít odpovědi odbyté v jednom slově nebo ve dvou, tak to chce už rošku inteligence jí rozpovídat. Hlavně si nepovídat o tom, co ani jednoho z vás nezajímá :-) Doufám, že to třeba pomůže.

Pokročilý

Zkus opisovat Švejka. To ti vydrží dost dlouho. Možná, že se chytnou a začnou diskutovat na téma 1. světová válka.

Pokročilý

Hovor vyplývá z dvou osobností. Jestliže si vzájemně sednete tak budete mluvit i záživně o tom kolik má blecha na zadku chlupů. Když totiž dva lidé jsou si nějak přitahováni tak se vzájemně v hovoru doplňují a tak vyvstávají i různé otázky i odpovědi.
A když mluva vázne tak je to prostě protože si nemáte co říct a, většinou ani čas to nezmění...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 978
Zlatý marci1 806
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 600
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 448
Zlatý led 395
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.