O čem je v geometrii(stu­die)Deskripti­va?

O čem je v geometrii(stu­die)Deskripti­va.

Nejlepší odpověď
quentos

deskriptiva je familiérní zkrácený název pro deskriptivní geomatrii, což je odnož geometrie zabývající se zobrazováním prostorových útvarů do roviny (průmětny).

srv. zdroj

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Deskrip­tivní_geometrie

Další odpovědi
GangstaHelper

Je to způsob zobrazení útvarů (prostorových objektů) do roviny, tedy ve 2D.

Objekt je vystihnut v co nejmenším množství pohledů (zepředu, zhora atd.) či průmětů v rovině (řez určitým místem, průřezem). Obvykle nechybí kóty.

Používají se různé normy.

Více ve zdroji.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Des­kriptivn%C3%AD_ge­ometrie