Džanička

Nutriční váha, jak to funguje?

Jak funguje nutriční váha? Píše se že spočítá např. množství cholesterolu, ale jak? Můžete mi to nějak vysvětlit? Nedovedu si to vůbec představit. To se něco nastavuje??
Doplňuji:
Jo mám na mysli jako kuchyňskou váhu…

Nejlepší odpověď
rynek878

Ukáže, co jíte
Váha zjistí nejen hmotnost potravin, ale zároveň dokáže vypočítat 10 základních nutričních složek a procenta denní dávky kalorií. Při vážení zobrazuje kalorie, tuky, uhlohydráty, cholesterol či proteiny z integrované databáze 999 energetických hodnot potravin.

Vysoká přesnost
K dispozici je až 99 uživatelských předvoleb s jednoduchou obsluhou a vysokou přesností vážení. Váha funguje na baterky a má zabudovanou funkci automatického vypnutí. Pořiďte si první kuchyňskou váhu, která vám pomůže kontrolovat hmotnost i energetický příjem.

Zdroj: http://www.tren­dyzdravi.cz/do­macnost/nova-kuchynska-vaha-s-nutricni-kalkulackou.html

Další odpovědi
mosoj

Žádný zázrak nečekejte. Do paměti váhy výrobce zadal nutriční a energetické hodnoty
určitého množství druhů potravin. A vážit snad ta váha umí.
Takže vy musíte zadat druh
potraviny a zvážit. Váha to už jenom vynásobí, tak jako by jste to počítalala z tabulek.
Přesnost je taková jak přesně se s potravinou kterou vážíte shoduje zadání v databázi. On totiž není chleba jako chleba a rohlík jako rohlík. Ale to samé je, když to počítáte z tabulek.

Zcela mě fascinuje jak se píše že to váha dokáže !! Násobit uměla již kalkulačka před 30 lety. Takže jde jenom o to zvážení a ruční zadání o kterou potravinu jde. Čichem to bohužel ta váha neumí. Kdyby to uměla, pak bych to považoval za novou a přínosnou věc. Takto je to oblbování zákazníků dnes již běžnou digitální váhou, ale o to dnes jde a lidé si to žádají.

Okolí o mě říká, že mám negativní myšlení. Tak si to přeberte jak chcete.