Nutné k objasnění!

Dobrý den, mohl by mně někdo prosím vysvětlit..
V případě že platba mojí objednávky, nebyla ještě debitovaná, tak je moje objednávka zrušena a nebude proplaceno?

Doplňuji:
Objednávala jsem dnes zboží z jeho e-shopu, odeslala jsem dodavateli i peníze na účet přes internetovou banku – doba splatnosti by nastala až v pondělí 29. října. Objednávku jsem však zrušila po přečtení nějakých recenzí, dodavatel mi napsal..to, co jsem uvedla v dotazu výše. Mám to chápat tedy tak, že peníze mně z účtu nebudou strženy? Děkuji za odpověď

Nejlepší odpověď
anonym

Pokud bys byla schopná zrušit příkaz k úhradě, tak by platba provedená nebyla. Banka nevidí do toho, co se děje u příjemce peněz se Tvou objednávkou a nemá tedy důvod ani možnost řešit, zda jednou zadaný příkaz k úhradě provede. Jde spíš o to, že peníze z účtu strženy v pondělí budou.
Spoj se potom s dodavatelem zboží a požádej ho o vrácení platby. Převodové operace by se tím měly urychlit. Kdyby nebyl víkend, tak by se dal příkaz k úhradě zrušit.

Další odpovědi
mosoj

Podle OZ je kupní smlouva zaplacením zboží! Na co ale tak složitě ? Zboží z E schopu můžeš do 14 dnů bez udání důvodu vrátit. Takže ho vrať zpět.