Pokročilý

Nuda - otázka k zamyšlení

Jednou mě tak napadlo, kdy se asi tak lidé začali nudit, respektive kdy to za nudu začali považovat. Zdali nuda byla a je pouze pro bohaté, kteří se nemusí o nic starat, nebo se nudí i nuzáci kteří žebrají na chodnících o pár drobných. Ono to zní jako docela pitomá otázka, ale když se nad tím zamyslíte... Myslíte že lovci mamutů při čekání na mamuta schovaní zahrabaní v listí se nudili, nebo byli moc napjatí na lov, že nudu zažívat nemohli?
Když se na to kouknu z jiné strany a mírně vybočím, myslíte že zvířata se také nudí? Když pomineme domácí mazlíčky. Třeba taková kráva co celý den stojí na jednom místě a jenom žvýká.
A co se dá vlastně považovat za nudu? Projíždím web z toho důvodu, že mě to baví, nebo jenom hledám způsob jak zabít nudu?
A jak to máte vy?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nudiť sa môže len tvor, zvyčajne druhu premýšľajúceho, ktorý si nudu dokáže uvedomiť. Nezáleží na majetkových pomeroch, ale na schopnosti využívať mozog - konkrétne rozum.
Ak dokážete vypnúť myslenie, strácate i schopnosť vnímania nudy (toto je výhodné v prípadoch neskutočne dlhého čakania...)
Ak dokážete vhodne zamestnať myslenie, strácate i schopnosť vnímania nudy, jednoducho na ňu nemáte čas
Tak kedy vlastne človek vníma nudu?
- keď nedokáže vypnúť myslenie, alebo nedostatočne zamestnať rozum,
nudiť sa totiž dokáže i pri rúbaní dreva, alebo vytrvalostnom behu...
Doplňuji:
a máme ešte jednu variantu nudy:
nudenie na nuda pláži,
nudenie môže byť buď fyzické (bez oblečenia), alebo duševné, prípadne oboje naraz

Další odpovědi:

Zlatý

Já se tedy nenudím. Pokud je člověk v psychické pohodě, tak se vždy může něčím "zaměstnat". :-)
Podrobněji o nudě :
"Dle většiny „nudologů“ se nuda začala objevovat ve chvílích, kdy lidé začali mít více volného a nevyplněného času z důvodu vypřažení z práce. „Předmoderní život byl těžký, ale ne nudný,“ domnívá se antropolog Peter Stromberg. „To samé však nemůžeme říci o 20. a 21. století, kdy se naopak nuda stává neodlučitelným společníkem života.“
Doplňuji:
http://www.national-geographic .cz/…

Zlatý

Lovci mamutů toho měli plné kecky aby přežili, takže na nudu neměli čas.
Zvířata se nenudí , maximálně relaxují a ví proč.
Nudí se jenom zdegenerovaní lidé, ale ti to nepřiznají.

Zlatý

Já myslím že zvířata se nudit nemůžou. Kdyby jo, tak takový morčata by se z toho museli zcvoknout.
Doplňuji:
Podle mě je dokonce možný, že většina sportů vnizkla právě proto že se někdo nudil. Si vem třeba fotbal, já uplně vidím nějaký floutky na plácku který na někoho čekaj, nemaj co dělat, a tak začnou kopat do kamenů, následně jeden na druhýho, druhej se do kamene netrefí, první se mu začne smát že mu kámen utek, tak ten kámen kopne 10 metrů vlevo a směje se mu že ho taky nechytil, ten se vymlouvá že to bylo příliš daleko, tak vytyčej, prostor kam ještě jo, vyškrábáním rýh do země, čímž vyroběj první brány, no a pak se to zvrhne a někdo přijde s ofsajdem...

Bronzový

Mosoj:
Co to je za debilní názor že se nudí jenom zdegenerovaní lidé?
Větší hovadinu sem snad v životě neslyšel.
To nikdo chytrý napsat nemohl.

Diskuze k otázce

Stříbrný

Agneta

To je ale nudná otázka :DDD

Bronzový

Beer4Real

Super originální otázka, dal bych víc hvězdiček ale nejde to :)

Bronzový

Beer4Real

Příspěvek smazán administrátorem.

• Vložena před 879 dny
Bronzový

Beer4Real

• Vložena před 879 dny
Bronzový

Beer4Real

• Vložena před 879 dny
Bronzový

Beer4Real

• Vložena před 879 dny
Zlatý

kapka

A já myslela, že tu probíhá vášnivá diskuse. :( :D:D

Bronzový

Beer4Real

:D taková nudná vcelku no :D

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4396
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2476
Zlatý briketka10 2269
Zlatý annas 1828
Zlatý quentos 1548
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1519
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1427

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.