Hamon

V Aha si zřejmě spletli pojmy s průjmy. Nejblíž tomu je § 100, odst. 2 NOZ. Ten ale říká, že nesouhlasí-li zákonný zástupce se zásahem do integrity osoby nezletilé, která dovršila čtrnácti let, AČ SI JEJ TATO OSOBA PŘEJE, lze zákrok provést JEN SE SOUHLASEM SOUDU.
Velkými písmeny jsem zvýraznil podstatné. Čtrnáctiletý sice chce tetování, ale pokud nemá souhlas zákonného zástupce, může se nechat tetovat jen se souhlasem soudu.

Další odpovědi
Funna

Aha si to otočilo k obrazu svému…je to tak, že pokud má být provedeno něco 14-letému (např. operace) se kterou rozhodně nesouhlasí, ale rodiče ano, muže se toto provést až se souhlasem soudu…

badisko

Zda se mi to jako naprosta blabost …pokud je to pravda tak se svet uz kompletene ..zblaznil ..decka budou vypadat jak omalovanky ve 14 letech to je k smichu …
ikdyby to byla pravda …tak se od toho normalni tateri budou distancovat ..stejne jako by normalni tater ..netetoval hakovy kriz a podobne blbosti …
…ale dam ti radu mrnki se na stranky Hell.cz pokud je to pravda tak to tau urcite nekde bude …:D …http://www.he­ll.cz/
Doplňuji:
btw ..jak zjisti ..ze mu je zrovna 14 a ne 13 …kdyby od 15 ..kdyz uz ma obcanku ..to sebou budo tahat pasy a rodne listy ?…to je sileneee…

iceT

To by rovnou mohli učinit i neplnoleté trestně odpovědnými,to by byl normálnější zákon.

marci1

Ad „Funna“.
http://zdravi­.e15.cz/clanek/ses­tra/poskytova­ni-zdravotni-pece-a-novy-obcansky-zakonik-473273

anonym

To je samá ochrana dětí, děti si budou rozhodovat co smí. Pak není divu, že klesá věk při tr. činnosti. Děti ví, že jsou beztrestné. Navíc, kdo je pod mou střechou bude respektovat má pravidla, pokud nejsou v rozporu s legislativou a dobrými mravy, nebo může jít bydlet jinam a za své.

redy

Souhlasím samostatnost se vítá,jen ať maj nějakou zodpovědnost.
Znám hodně dvanáctiletých a sou to opravdu borci.Uměj se rozhodnout vědí co chtějí.
Starý lidi to taky nemaj vždycky srovnaný a nikoho to neděsí.
Například ty akce za oběd,nebo pustit někoho do domu a nechat se okrást.

badisko

ad ⇒ marci1 je tady asi novacek ze?…Protoze tohle patri do dikuze ne do odpovedi .....