Nový pracovní poměr v současném pracovním poměru?

Jsem momentálně zaměstnán u jednoho zaměstnavatele a naskytla se mi možnost jít za lepším zaměstnáním a proto se Vás ptám, zda-li je možné v současném pracovním poměru podepsat novou pracovní smlouvu a tím pádem automaticky ten starý zaniká dnem, kdy následující den mám sjednán nový pracovní poměr? Dočasný zaměstnavatel mě nechce pustit na dohodu, straší paragrafem § 53 a to opravdu nechci a bylo mi na personálním řečeno, že když si už podepíšu s budoucím zaměstnavatelem smlouvu př. k 1.4.2011, tím pádem ten starý pracovní poměr zaníká ke dni 31.3.2011 a žádný paragraf § 53 nedostanu, ale rozvážou ho see mnou normálně. Jak to tedy je?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

To je nesmysl. Podepsáním jiné prac. smlouvy nezaniká původní prac. smlouva. Výpovědní lhůta je od toho, aby si zaměstnavatel mohl za vás najít náhradu. Pokud přestanete do starého zaměstnání docházet, může po vás zaměstnavatel vymáhat náhradu škody.

Další odpovědi:

Pokročilý

To je divný. Můžete mít přece i dvě zaměstnání současně, takže nemůže automaticky to staré zaniknout. Kromě toho by to pak bylo snadno zneužitelné... Nicméně, jestli už budete mít podepsanou smlouvu a ze starého zaměstnání Vás vyhodí na paragraf a novému zaměstnavateli to nevadí, tak nevidím problém...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2417
Zlatý Drap 1489
Zlatý quentos 1219
Zlatý mosoj 643
Zlatý hanulka11 567
Zlatý gecco 564
Stříbrný ivzez 539
Zlatý led 528
Zlatý marci1 491
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.