Avatar uživatele
(ne)ználek

Nový pracovní poměr v současném pracovním poměru?

Jsem momentálně zaměstnán u jednoho zaměstnavatele a naskytla se mi možnost jít za lepším zaměstnáním a proto se Vás ptám, zda-li je možné v současném pracovním poměru podepsat novou pracovní smlouvu a tím pádem automaticky ten starý zaniká dnem, kdy následující den mám sjednán nový pracovní poměr? Dočasný zaměstnavatel mě nechce pustit na dohodu, straší paragrafem § 53 a to opravdu nechci a bylo mi na personálním řečeno, že když si už podepíšu s budoucím zaměstnavatelem smlouvu př. k 1.4.2011, tím pádem ten starý pracovní poměr zaníká ke dni 31.3.2011 a žádný paragraf § 53 nedostanu, ale rozvážou ho see mnou normálně. Jak to tedy je?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? franku před 4767 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Hykam

To je nesmysl. Podepsáním jiné prac. smlouvy nezaniká původní prac. smlouva. Výpovědní lhůta je od toho, aby si zaměstnavatel mohl za vás najít náhradu. Pokud přestanete do starého zaměstnání docházet, může po vás zaměstnavatel vymáhat náhradu škody.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Salvaje

To je divný. Můžete mít přece i dvě zaměstnání současně, takže nemůže automaticky to staré zaniknout. Kromě toho by to pak bylo snadno zneužitelné… Nicméně, jestli už budete mít podepsanou smlouvu a ze starého zaměstnání Vás vyhodí na paragraf a novému zaměstnavateli to nevadí, tak nevidím problém…

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek