vanad

Noví spoluvlastníci nemovitosti a poplatky s tím spojené…

Prosím poraďte. Plánujeme přístavbu domu u tchána. V přístavbě budu bydlet s manželkou. Na katastrálním úřadě je zatím veden jen tchán jako majitel a chceme se nechat zapsat jako spoluvlastníci v určitém podílu. Zajímá mě zda budeme platit za tento úkon nějakou daň? Moc děkuji za odpovědi.

Nejlepší odpověď
standa

Nepřímo píšete o převodu (nejspíš o bezúplatném nebo o darování) ideální části nemovitosti z otce na dceru+zetě.

Tento úkon je osvobozen o daní darovací nebo z převodu nemovitosti.

Zaplatit budete muset jen jakýsi kolek (500 Kč ?) za podání návrhu na zápis do katastru.

Další odpovědi
jkjk

Samotny zapis do katastru bude za 500,–. Tchan je nastesti ve osoba II. skupine dle zakona o dani darovaci, dan darovaci se tedy platit nebude.