etelka

novelizace zákona

Chtěla bych se zeptat kde si můžu najít novelizace trestního zákona které platí od tohotu roku.

Odpovědi
standa

Pokud máte na mysli úplné znění nového trestního zákoníku (zák.č. 40/2009 Sb.), tak se podívejte níže do zdroje.

Pokud však hledáte jen „změny“, tak pokud vím, žádný ucelený dokument zatím nebyl zpracován…, možná ale na internetu na nějakých ´odborných´ právních serverech existuje.

V praxi jde především o dva nejčastější případy:

  1. řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění podle § 180d starého trestního zákona
  2. krádež podle § 247 odst. 1 písm. e) starého trestního zákona.

Patří sem i některé další trestné činy, např. pytláctví, pokud škoda nedosáhne 5.000,– Kč nebo nedovolená výroba lihu. To jsou však případy jen okrajové, které téměř nebyly souzeny.

Zdroj: http://busines­s.center.cz/bu­siness/pravo/za­kony/trestni-zakonik/