chudák

novela zákonů

ahoj mám dotaz zda se novela trestního zákonů,vztahuje i na řízení motorového vozidla pod vlivem alkoholu.díky Mar­tin

Nejlepší odpověď
standa

NEVZTAHUJE !

Tedy ´technicky´ ano, protože tento trestný čin musí být překvalifikován podle nových odstavců nového paragrafu § 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky.

Ale protože trestní sazby tohoto trestného činu nejsou nižší než podle starého zákoníku, tak zmiňovaná novela pro vás nemá praktický význam.