Atka11

Novela zákona 2010

Dobrý den chci se zeptat přítel dostal souhrně trest za tyto paragrafy 250§ 1,2 – 250§ b,1 -
247 § 1,a,d,e – 249§ b na jeden rok odnětí svobody,bude se na něj vztahovat zkrácení trestu?A prosím u kterého paragrafu, předem moc děkuji za odpověď.

Odpovědi
standa

Na vaši otázku nelze jednoznačně odpovědět.

I kdybych vám vypsal jak se změní výše trestů u vámi uváděných paragrafů, tak si z toho nic závazného nevezmete, protože o případném zkrácení trestů rozhodne jedině soudce… a ve vašem případě, kdy se jedná o souhrnný trest´ to dnes nelze ani odhadnout.

Počkejte si (snad do konce ledna) kdy by přítel měl dostat soudní obsílku s vyjádřením o případné úpravě trestu.