Avatar uživatele
Registrovaný

novela trestního zákon

Mám dotaz, můj přítel je ve výkonu trestu za proměnu podmínky, kterou dostal za krádež §247 a za neoprávněné držení platební karty, pak ji porušil výtržnictvím a opět §247.. nyní je v soudním řízení opět za §247. Bude se na něj vztahovat také propouštění k 1.1. nebo alespoň zkracování trestu ? Děkuji za odpověď..
Doplňuji:
Ve starém trestním zákoníku je §249b Neoprávněné držení platební karty. V novém trestním zákoníku již ale přímo takto definovaný čin není. Už tu je jen Neoprávněné užívání cizí věci.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Avatar uživatele
Zlatý

Téměř podobná otázka zde již byla zodpovězena - viz odkaz níže

-------

Pokud se ale NEjedná o ´opakovanou´ drobnou krádež (což nejspíš neoprávněné držení platební karty bude), tak se ´amnestie´ na tento čin vztahovat nebude.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ bude-se-na-me-vztahovat-amnest ie-k-1-1-2010

 

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.