Kelt

Nové zaměření hororů?

Dobrý den. Mám takový pocit, že tvůrci hororových filmů sáhli po novém tématu, který souvisí s bratry Grimmy. Měl jsem možnost vidět dva filmy na toto téma – Pomsta bratří Grimmů a Soumrak čarodějnic – včera na Prima cool. Jedná se o boj dobra se zlem, na straně dobra jsou bratři Grimmové nebo někdo z jejich rodiny, včera to byli čarodějobijci. Na straně zla čarodějnice z lesa, která žije dlouho proto, že vysává mladé lidi. Dále je zde zmíněna Perníková chaloupka jako sídlo čarodějnice, nad kterou zvítězí Jeníček a Mařenka. Jedná se o záměr tvůrců, tvořit takové příběhy, nebo se děj zakládá na trochu pravdivém jádru? Původní pohádky bratří Grimmů nebyly určeny dětem , a proto byly upravovány. Vrací se autoři těchto děl k původnímu chápání z pohledu bratří Grimmů, nebo je to jenom módní trend v těchto filmech? Děkuji všem dopředu za odpovědi. Raději poděkuji předem, abych nemusel někomu odepisovat na soukromé vzkazy.

Odpovědi
bluegrassák

Co se týče této filmové kategorie je velice sporné. Jako každý filmový žánr má i stovky ne-li tisíce svých tvůrců. A každý z nich chce udělat něco velkého a nového. Někdo tvoří nové projekty na základě svých představ a někdo se vrací k zažitým tématům. A teď záleží na produkci, která to protlačí až k divákovi. Možná až 80% natočených snímků se k běžnému divákovi nikdy nedostane. To co neuvidíme skončí na placených i neplacených internetových portálech, na levných DVD a bůhvíkde jinde. Čus