Avatar uživatele
Blejzr

Nove RAMky, jak zjistit zda pracuji spravne?

Zdravím, dnes jsem zakoupil nové 4GB RAMky do své zakl. desky Gigabyte GA-G31M-ES2L v1, jedna se o DDR2 pameti http://pameti­.heureka.cz/cor­sair-xms2-ddr2-4gb-800mhz-cl5-2x2gb-twin2x4096-6400c5c/ v popisu maj ze se maj napajet 1,9V, avsak stare jely na 1,8V.. proto jsem pred prvnim spustenim s novejma v BIOSu nastavil napajeni DDR2 o 0,1V vice.. kdyz jsem sel hrat prvni hru s novejma ramkama a se zvysenym napajenim tak se mi po case sekl cely PC a nesel vubec s tema ramkama nastartovat.. ocividne se deska prehrala.. Jak mam tedy zjistit zda mi pameti pracuji spravne? V BIOSu jsem vratil zpet defaultni hodnoty takze ted mam strach ze mi ty ramky nejedou jak maj.. mam WIN 7 a tam mi to ukazuje sice 4 GB ale z toho pouzitelne 3 GB, jak je to mozne? Totez EVEREST ukazuje pouze 3 GB pouzitelne.. :(

Zajímavá 0 před 3829 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
Jsemtady

Mno pokud bys mel win xp tak ty nepodporujou vice jak 3GB musis mit 64bit system .. jak procik tak win treba win7 nebo xp64bit sp3.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

3 GB použitelné – to je v pořádku, máš-li 32-bit Windows (neumí více adresovat).
A jestli jedou správně – primárním – a nejjednodušším testem, je zatížení počítače (zejména RAM – nech si to zobrazit ve Správci úloh), pokud nebude ´padat´, běží RAM (pravděpodobně) dobře.
Případně si také můžeš stáhnout MemTest – viz – http://www.ro­ot.cz/clanky/jak-testuje-memtest/ .

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Fenomén 3 GB RAM ti vysvětlili kolegové. S tím napájením to je tak, že některé 1,9 V paměťové moduly vydrží napájení jen 1,8 V, některé ne – a na druhou stranu valná většina 1,8 V pamětí vydrží napájení 1,9 V. Což není tvůj případ, bohužel, zkus tedy druhou variantu, nastavit 1,8 V. Z defaultních hodnot neměj strach, základovka si je čte z malého modulu na pamětech, zvaného SPD a nakonec – ona tam bývá uložena i ta hodnota napětí, takže když necháš vše na „auto,“ tak by to mělo fungovat. Návrat k defaultům zamrzí akorát v případech, že jsi taktovač a nepoznamenal sis změněné hodnoty.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek