E.n

Nové prostředí, nový způsob života..

Jelikož budu tento rok už na třetí ZŠ, chci se zeptat, jestli vás tohle přesouvání z místa na místo také potkalo, jaké bylo zvyknout si na nové a uplně jiné prostředí a jaký na to máte názor ted. Přineslo vám to něco, nebo naopak? Jak ste se s tím vyrovnávali?
Doplňuji:
Jak napsala terry ano měním kompletně vše do první třídy zš jsem nastoupila měsíc a půl po mích šestých narozeninách začínala jsem v Snine na východě slovenska, byla jsem naprosto spokojená se spolužáky a kamarády, tatka vystřídal alespon 4× práci, většinou pracoval v nějakém skladu, dlaždice, součastky, stavba silnic a tak mě často brával se sebou. Posadil mě na chvíl do kanclu zkontroloval sklad a šli jsme na procházku a kofolu k mamce do práce ta pracovala jako číšnice, takže to byli neustále noví lidi. Pak jsme se přestěhovali do Jíčína v ČR to mi bylo sedum a půl, já nikdy moc nemluvila, navíc jsme samotářský tip a žádnou pozornost jsem nevyžadovala. Taky me to naučilo jedno po tom co mě pár lidí využilo a ‚uplně vyždímalo‘: Držet si lidi od sebe dál, takoví budíček to byl. A do ted jsme si na sebe nezvykli. Ted se stěhujeme do Bratislavi, přístup k lidem bude stejný i když tam pár známích mám. Mezi tím tatka bude přestavovat dům opět na východe a bude hotov až za dva roky takže v BA dokončím základku a na střední do Prešova..

Nejlepší odpověď
hanulka11

Já se od malička stěhovala s rodiči ,protože tatínek sloužil u vojska a to bylo stěhování časté.
Mohu říct, že mi nikdy nevadilo se sžít s novými dětmi . Dodneška nemám s tím problém a rychle si zvyknu na nové prostředí.
Jen dodám, že stěhování bylo do jiných měst .Takže jsem si musela zvykat na úplně nové prostředí

Další odpovědi
terry

Asi je to u každého jiné. Někdo rád poznává nové lidi a kamarády, jiný zase ne.
Já po celou ZŠ byla na 3 školách, ta poslední byla výběrová – sportovní, takže jsem si to rozhodla sama. Ale bydlení a kamarádi doma zůstali stejné.
To si myslím je důležité, pro někoho, tak záleží také na tom, jestli měníš jen školy nebo i bydlení a kamarády doma.
Doplňuji:
No, E.n, to ti moc nezávidím.
Ale zase si buď jistá, že každá změna ti přinese také něco dobrého. Změny tě zocelí, budeš samostatnější a později si poradíš i v situacích, kdy by jiný zklamal. Všude se najdou i dobří kamarádi a dnes, když je internet, jsi v kontaktu i z velké dálky.
Tady se lidi střídají ale i zůstávají.

Terryle

Ahoja, já se sice nestěhovala, ale školu jsem měnila jen proto, že v naší obci už nebyl druhý stupeň. Přechod na druhej stupeň mi spíš všecko zkomplikoval, rozpadla se nám stará parta. Ale zase jsem se hodně spřátelila s jinýma dvěma holkama a s těma jsme nejlepší přítelkyně dodnes, prošly jsme spolu pubertu, střední, vysokou a teď i práci. Druhá změna byla odchod na gympl + odchod z domu na internát, a to mi dalo hrozně moc. Osamostatnění a hlavně jakejsi začátek novýho života – žádnej strach z namyšlenejch kravek spolužaček, ale od začátku se tvářit jako pohodář, co zná svou cenu a rád pomůže. Vyplatilo se to, našla jsem na gymplu úžasný přátele a dodneška tvrdím, že právě tím přechodem jsem se stala sama sebou…
Změny můžou hodně vzít i dát. Záleží na spoustě okolností…