Pokročilý

Nové prostředí, nový způsob života..

Jelikož budu tento rok už na třetí ZŠ, chci se zeptat, jestli vás tohle přesouvání z místa na místo také potkalo, jaké bylo zvyknout si na nové a uplně jiné prostředí a jaký na to máte názor ted. Přineslo vám to něco, nebo naopak? Jak ste se s tím vyrovnávali?
Doplňuji:
Jak napsala terry ano měním kompletně vše do první třídy zš jsem nastoupila měsíc a půl po mích šestých narozeninách začínala jsem v Snine na východě slovenska, byla jsem naprosto spokojená se spolužáky a kamarády, tatka vystřídal alespon 4x práci, většinou pracoval v nějakém skladu, dlaždice, součastky, stavba silnic a tak mě často brával se sebou. Posadil mě na chvíl do kanclu zkontroloval sklad a šli jsme na procházku a kofolu k mamce do práce ta pracovala jako číšnice, takže to byli neustále noví lidi. Pak jsme se přestěhovali do Jíčína v ČR to mi bylo sedum a půl, já nikdy moc nemluvila, navíc jsme samotářský tip a žádnou pozornost jsem nevyžadovala. Taky me to naučilo jedno po tom co mě pár lidí využilo a 'uplně vyždímalo': Držet si lidi od sebe dál, takoví budíček to byl. A do ted jsme si na sebe nezvykli. Ted se stěhujeme do Bratislavi, přístup k lidem bude stejný i když tam pár známích mám. Mezi tím tatka bude přestavovat dům opět na východe a bude hotov až za dva roky takže v BA dokončím základku a na střední do Prešova..

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Já se od malička stěhovala s rodiči ,protože tatínek sloužil u vojska a to bylo stěhování časté.
Mohu říct, že mi nikdy nevadilo se sžít s novými dětmi . Dodneška nemám s tím problém a rychle si zvyknu na nové prostředí.
Jen dodám, že stěhování bylo do jiných měst .Takže jsem si musela zvykat na úplně nové prostředí

Další odpovědi:

Zlatý

Asi je to u každého jiné. Někdo rád poznává nové lidi a kamarády, jiný zase ne.
Já po celou ZŠ byla na 3 školách, ta poslední byla výběrová - sportovní, takže jsem si to rozhodla sama. Ale bydlení a kamarádi doma zůstali stejné.
To si myslím je důležité, pro někoho, tak záleží také na tom, jestli měníš jen školy nebo i bydlení a kamarády doma.
Doplňuji:
No, E.n, to ti moc nezávidím.
Ale zase si buď jistá, že každá změna ti přinese také něco dobrého. Změny tě zocelí, budeš samostatnější a později si poradíš i v situacích, kdy by jiný zklamal. Všude se najdou i dobří kamarádi a dnes, když je internet, jsi v kontaktu i z velké dálky.
Tady se lidi střídají ale i zůstávají.

Zlatý

Ahoja, já se sice nestěhovala, ale školu jsem měnila jen proto, že v naší obci už nebyl druhý stupeň. Přechod na druhej stupeň mi spíš všecko zkomplikoval, rozpadla se nám stará parta. Ale zase jsem se hodně spřátelila s jinýma dvěma holkama a s těma jsme nejlepší přítelkyně dodnes, prošly jsme spolu pubertu, střední, vysokou a teď i práci. Druhá změna byla odchod na gympl + odchod z domu na internát, a to mi dalo hrozně moc. Osamostatnění a hlavně jakejsi začátek novýho života - žádnej strach z namyšlenejch kravek spolužaček, ale od začátku se tvářit jako pohodář, co zná svou cenu a rád pomůže. Vyplatilo se to, našla jsem na gymplu úžasný přátele a dodneška tvrdím, že právě tím přechodem jsem se stala sama sebou...
Změny můžou hodně vzít i dát. Záleží na spoustě okolností...

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Aktuality a zábava

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Aktuality a zábava

Zlatý Drap 4389
Zlatý hanulka11 2790
Zlatý led 2475
Zlatý briketka10 2268
Zlatý annas 1827
Zlatý quentos 1547
Zlatý tom004 1522
Zlatý iceT 1520
Zlatý dědapetr 1472
Zlatý mosoj 1426

Zobrazit celkový žebříček

Kategorie otázek

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.