Avatar uživatele
Martuse011

Nové lyže ..........

K vánocům jsem dostala nové lyže a v servisu mi je rovnou seřídili na lyžáky+ váhu … myslíte, že je i navoskovali ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? Pájo před 4111 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
huxa

podívej se na ně, měla bys to poznat.
Jestli jsi to dávala voskovat v tom samém obchodu, kde si je kupovala, nejspíš ti je i navoskovali (jestli to byla soukromá firma)

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Pájo

Většinou se lyže před prvním použitím (s prvním broušením hran) i voskují (do nové skluznice se zažehluje parafín). Poznáte to podle vzhledu skluznice i na omak. Pokud Vám skluznice při bližším kouknutí příjde jemně šupinatá, jakoby lehce na povrchu naježená, navlhčený prst po ní plynule klouže a nezadrhává se, nebyl s největší pravděpodobností parafín zažehlen.

Pokud na skluznici cítíte „jakoby mastnotu“ (vlhký prst se při přejíždění zadrhává) a povrch skluznice je na první pohled rovnoměrně „slitý do sebe“, navoskování bylo provedeno.

Pokud bych si nebyl jistý, lyže bych nechal ještě jednou navoskovat. Seriózní pracovník skiservisu by Vás upozornil, že už to máte hotové, alespoň u nás.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Lucijej

Mrkni se na účtenku, jestli je navoskovali, tak to tam bude vypsané.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
badisko

ve vetsine obchodu vam na servise sice lyze …upravi na vasi (vahu-vek a stupen pokrocilosti vaseho lyzarskeho umeneni ci neumeni…ale jen pri prodeji lyzi se povetsinou lyze automaticky nijak neupravuji pokud zakaznik nepozada o uplny servis…v opacnem pripade vam provedou jen maly servis ..a ten se tyka jen serizeni vazani…velky servis by mel zahrnovat (lepeni a zehleni skluznice pokud mate starsi lyze a jdou na servis)u novych je to jen serizeni vazani…voskova­ni…brouseni hran ci jejich tupeni (to je pro zacatecniky na ostrych hranach bude zacatecnik pernamentne na zemi..)..jinak to krasne vysvetlil uzivatel Pajo..ale i tak doporucuji si udelat velky servis po par hodinach jezdeni…

Zdroj: servisacka praxe..

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
M.

To zkus, ne?
Mně je vždy voskovali, ale nevím, jak u tebe.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
mosoj

Já když jsem chjodil lyžovat tak se voskovalo podle sněhu a počasí. Nějaká divná doba.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek