kemo

Nová televize LG

Byl sem se podívat v obchodě na vlastní oči na televizi LG 37LS570S a přepínal sem mezi programy. Obraz u programů v HD je dobrý např HD nova. Ale u ostatních programů je obraz ne moc pěkný a takový zrnitý a při rychlém pohybu kamery se obraz rozmazává.
Je to normální?
Doplňuji:
Však píši že obraz v HD je dobrý,ale u stanic s "normálním"roz­lišením obraz není dobrý.

Nejlepší odpověď
mosoj

Ano je to normální. Pokud nepřijínáte signál v HD rozlišní ( MPEG 4) za satelitu. Tv přepočítává obraz vysílaný pozemskými stanicemi v malém rozlišní na vysoké a tím se ovraz degraduje. Čím větší obrazovka tím horší.
Zkuste jiného výrobce záleží na algoritmu přepočítávaní a jiný výrobce může mít tento algoritmus propracovamější. Aby se obraz nerozmazával je třeba aby TV měl technologit alespoň 200Hz.
Z tohoto důvu je jenom velmi málo prodejen které předvádějí na vystavených TV běžný současný signál.