Nová práce a zjištěné těhotenství

Dobrý den
Mám asi trošku problém, nastoupila jsem do nové práce dne 3.1.2011 a dnes jsem zjistila,že jsem těhotná ,smlouvu už mám podepsanou a mám 1 měsíc zkušební dobu,poté mám sjednaný poměr až na dobu určitou do konce roku 2011. Chci se zeptat jestli můžu jít na nemocenskou tak za 2měsíce a jestli budu mít nárok na mateřskou i když mě třeba vyhodí v době určité. Ve smlouvě mám napsáno: Důvody pro předčasné ukončení dohody bez výpovědní lhůty: zdravotní důvody,nebo jiná pracovní nezbůsobilost na straně zaměstnavatele-můžete mi to někso vysvětlit?
Odpracovaných 270dní v posledních 2letech mám.
Díky moc 🙂

Odpovědi
zhuzupets

Oznam v práci že jsi těhotná. Vyhodit tě jako těhotnou nemůžou. Nárok na mateřskou budeš mít normálně.

zmimi

Když jste ve zkušební době zaměstnavatel vás může propustit bez udání důvodu.