Avatar uživatele
maja49

Nová OP- s čipem nebo bez? Jaký je mezi tím rozdíl, co je pro mě – běžného človéka- výhodnější?

Doplňuji:
A jak mám rozumět tomuto:

Navíc pokud někdo bude muset na úřadech doložit například své bydliště nebo rodinný stav (jde o poměrně běžnou situaci), tak už hrozí výrazné komplikace. Podle doporučení ministerstva totiž musí každý v takovém případě požádat o datovou zprávu do své datové schránky, kterou ale každý nemá zřízenou. Paradoxně se navíc Ministerstvo vnitra chystá datové schránky zpoplatnit, z důvodů, aby prý nedocházelo k jejich nadužívání…

zdroj: http://www.na­sepojizeri.cz/se­milsko-aktualne/co-prinesou-nove-cipove-obcanske-prukazy/?aktu­alitaId=14547

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4308 dny Sledovat Nahlásit



Odpovědi
Avatar uživatele
beer

Já bych volil rozhodně bez čipu. Čip je prakticky k ničemu a platí se za něj.
Více net
Doplňuji:
Nedalo mně to, tak jsem to našel:
http://zpravy­.idnes.cz/cipy-v-obcankach-maji-jen-jedinou-funkci-a-plati-se-za-ne-petinasobek-1pa-/domaci.aspx?c=A120119­_170019_domaci_hv

Upravil/a: beer

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Michal Kole

Zatím čip výhodu nemá.

Původně se myslelo, že bude v čipu uložen PAS, řidičák, zbrojní průkaz, ale zapomnělo se na to, že Evropská unie požaduje, aby řidičák, Pasy byli samostatné doklady.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
beer

Údaje ve tvém odkazu jsou poněkud zavádějící, mnoho se změnilo..
Z mého odkazu vyjímám:
„Navíc elektronický podpis si lidé mohou pořídit už dnes, jen ho mají na jiném nosiči, než je občanský průkaz. "Čipovou kartu, která mi umožní dělat elektronický podpis, si můžu koupit u poskytovatele certifikačních služeb nebo jinde. Nemusím ji kombinovat s občanským průkazem, což mě může přijít i levněji“
Dělej tedy jak myslíš, zase se jim zkrátka povedl jakejsi paskvil na nasírání lidí..:-(

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
maja49

Jj :)
Já jsem všude jinde také nalezla pouze to, že slouží jako el. podpis.. Jen jsem se chtěla ujistit, protože na magistrátě jsou sdílný až hrůza. Nedozvěděla jsem se tam ani o možnosti el. podpisu s čipovou OP :(

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
beer

Ani oni totiž nic konkrétnějšího zatím nevědí, zkrátka bordel vod státních mamlasů ))

před 4308 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek