Pokročilý

Nová OP- s čipem nebo bez? Jaký je mezi tím rozdíl, co je pro mě - běžného človéka- výhodnější?

Doplňuji:
A jak mám rozumět tomuto:

Navíc pokud někdo bude muset na úřadech doložit například své bydliště nebo rodinný stav (jde o poměrně běžnou situaci), tak už hrozí výrazné komplikace. Podle doporučení ministerstva totiž musí každý v takovém případě požádat o datovou zprávu do své datové schránky, kterou ale každý nemá zřízenou. Paradoxně se navíc Ministerstvo vnitra chystá datové schránky zpoplatnit, z důvodů, aby prý nedocházelo k jejich nadužívání...

zdroj: http://www.nasepojizeri.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Zlatý

Já bych volil rozhodně bez čipu. Čip je prakticky k ničemu a platí se za něj.
Více net
Doplňuji:
Nedalo mně to, tak jsem to našel:
http://zpravy.idnes.cz/…

Zlatý

Zatím čip výhodu nemá.

Původně se myslelo, že bude v čipu uložen PAS, řidičák, zbrojní průkaz, ale zapomnělo se na to, že Evropská unie požaduje, aby řidičák, Pasy byli samostatné doklady.

Diskuze k otázce

Zlatý

beer

Údaje ve tvém odkazu jsou poněkud zavádějící, mnoho se změnilo..
Z mého odkazu vyjímám:
"Navíc elektronický podpis si lidé mohou pořídit už dnes, jen ho mají na jiném nosiči, než je občanský průkaz. "Čipovou kartu, která mi umožní dělat elektronický podpis, si můžu koupit u poskytovatele certifikačních služeb nebo jinde. Nemusím ji kombinovat s občanským průkazem, což mě může přijít i levněji"
Dělej tedy jak myslíš, zase se jim zkrátka povedl jakejsi paskvil na nasírání lidí..:-(

Pokročilý

maja49

Jj :)
Já jsem všude jinde také nalezla pouze to, že slouží jako el. podpis.. Jen jsem se chtěla ujistit, protože na magistrátě jsou sdílný až hrůza. Nedozvěděla jsem se tam ani o možnosti el. podpisu s čipovou OP :(

Zlatý

beer

Ani oni totiž nic konkrétnějšího zatím nevědí, zkrátka bordel vod státních mamlasů ))

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.