roxy52

Nová lednice.

Když si koupím ledničku, odvezou mě tu starou? A je to jejich povinnost, nebo je musím o to žádat?

Nejlepší odpověď
aramah

Když jim to řeknete tak ano.Moje skušenost.

Další odpovědi
Miroslavst

Jestli odvezou to nevím, ale vzít tu starou musí. Z tohoto důvodu je v ceně nové lednice započten poplatek za ekologickou likvidaci.
Takže je to jejich povinnost, ale jen převzít, nikoli odvézt.

PostApMan

Bohužel povinnost obchodu Vám odvést starou ledničku není. Ale je to naopak výsadou některých větších obchodní řetězců, co mívají akce „za starou – novou“ a ještě Vám sleví.
Hodně obchodů (Electroworld např.)má v nabídce odvoz a ekologické zpracování staré ledničky za poplatek, nás to vyšlo na 500 korun – odvoz ledničky „osobně“ by vyšlo daleko dráž.
Poptejte se u prodejce, dnes už to ekologické zpracování má kde jaké větší elektro.
Doplňuji:
To Bumbes: Při bližším zkoumání ekologických zákonů (neb jak to mám nazvat), má pravdu -Miroslavst, že musí „převzít“, tak to stojí černé na bílém,s odvozem je to horší, můžou si totiž inkasovat peníze za odvoz, a to v případě electroworldu a naší staré ledničky také udělali (paragon nemůžu najít, nemůžu tedy opsat slovo od slova co na něm stojí).

Sběrné dvory si nemusí nic účtovat za likvidaci (mají z toho peníze) ,ale my například lednici do dvora odvést nemohli, protože tak velké auto nemáme, a dvůr je poměrně daleko, takže ta doprava za 500 od EW nám přišla vhod po spočítání nákladů.

atriplex

Miroslavst má pravdu, musíte mít ale paragon od původní lednice, kde bude uvedena „ekologická daň“ či jak se to jmenuje.

Bumbes

RE: PostApMan
To že zloději z předraženého Elektroworldu ještě inkasují zákazníky 2× za likvidaci, jé bohužel realita českého pseudokapitalismu. První poplatek už je totiž přičten k ceně nových výrobků a je to paušální výpočet podle určitých % ceny zboží. Ale je určen právě na eko-likvidaci dosloužilého zboží od zákazníka. To že si ještě účtují dalších 500,– už je vypočítavá zlodějina!
Mimochodem u nás v LBC odeberou zadarmo 500kg/ročně podobného odpadu na osobu ve sběrném dvoře TSML.

elektrikář

Nechat od známého do zběrného dvora by nemnělo být tak drahé.U nás ji stačí dát k popelnici černí ekologičtí aktivisté z ní za pár dní nechaji jen tu pěnu.Na výboře občas dělají svoz zdarma přistaví kontejner stačí se jen zeptat.

Jana5678

Já jsem se nedávno rozhodla si pořídit novou lednici a překvapivě jsem narazila na skvělou nabídku zde, kde byla rozbalená lednice s mrazákem. Vybrala jsem si, jelikož byla poslední a přesně typ, který jsem sháněla a dopravu jsem měla zdarma. Při dodávce mi jí postavili na místo a nabízeli mi zdarma odvoz té staré.

XenieRo

Lednici této značky jsme si kupovali teď nedávno. Koupili jsme si tuto https://www.top­chlazeni.cz/e-shop/chladnicka-liebherr-k-2814. Jako za necelých 10 tisíéc to je luxus! Navíc ta značka je fakt záruka kvality.

SuzanKa

Je, super… My prostě ten Lienherr koupíme taky. Teď mají na tom topchlazeni.cz slevy, tak vybíráme. Jaký přesně sis koupila ty? A podle čeho jsi vybírala. Oni tam mají skvělou nabídku a jen podle ceny se mi teda vybírat nechce…

XenieRo

Dobrý den, prosím o info ohledně vinoték zn. Lienherr… Je to spolehlivá značka? Docela nad ní uvažujeme, tak ať víme…

Sonka Pop

Je, to jsem ráda, že jsem na tuto diskuzi narazila… Domů scháníme novou lednici. Máme jistou představu o kvalitě. Určitě nechceme šetřit, ale rozhodně nechceme vyhazovat peníze na něco, co není kvalitní. Jaká značka nebo třeba i přímo model vám sedl? A jaký třeba zase nekupovat?

SuzanKa

Ahoj, hele, já bych e chtěla zeptat… Teď akorát vybíráme novou lednici a já nevím, na co konrétně se mám zaměřit. Nechci při koupi šetřit, ale zase nechci kupovat něco, co je předražené a nestojí za to. Jak jste si lednici vybíali vy? A máte s mrazákem nebo samostatnou? A nemáte někdo zkušenosti s tímto shopem https://www.top­chlazeni.cz/e-shop/lednice-s-mrazakem? Díky moc.

XenieRo

Ahojky, my máme na chalupe lednici zn. Liebherr a musím říct, že teda naprostá paráda. Přes léto je hodně vytížená, přes zimu zase stojí a pořád skvělý držák. Teď si domů od této značky budeme pořizovat i mrazák. Jinak lednici jsme taky koupili na https://www.top­chlazeni.cz a mrazák zde budeme kupovat taky. Je super, že když jim zavoláš, tak ti přesně poradí, jaký kousek si máš koupit, aby ti vyhovoval :)

Pajka.111

Je krásná, ale ty lednice této značky jsou trochu dražší, ne? Já bych potřebovala lednici s mrazákem tak za 13–14 tisíc. Co myslíš, je reálný za tuhle cenu sehnat kombi lednici s mrazákem?