mažoretka

Nová fasáda na břízolit

Jak správně udělat novou fasádu na „škrábaný“ břízolit? Naše představa: Napenetrovat, připevnit perlinku, natáhnout omítkovinu, válečkem natřít fasádní barvu. Nevíme, zda je to správně – poradíte nám? (Zateplovat nebudeme, stěny 45 cm, cihelné, na jižní a západní stranu, osluněné. Okna, dveře plast.)

Nejlepší odpověď
mosoj

Nevím co myslíte pod pojmem omítkovina.
Běžně se to provádí tak jak píšete. Řádně napenetrovat , vystěrkovat lepicím tmelem spolu s aplikací perlinky a je dobré vyztužit rohy. Na takto připravený podklad lze aplikovat tenkovrstvou omítku jako finál, nebo venkovní štuk. Na ten štuk teprve potom válečkem tu barvu. Pokud tou omítkovinou myslíte ten štuk tak je to v pořádku.

Lepicí tmel volit s co nejvyšší propustností pro páru ( co nejnižší mí – tak pod 20 – mí mysleno řecké písmeno) ať si neuděláte neprodyšnou zeď. Běžná chyba při zateplování.

Také mně to čeká a zateplovat nebudu a to mám stěny jenom 30 z porothermu. Ono to není tak jednoduché. Ty domy na zateplení a hlavně na uzavření prodyšnosti stavěné nebyly. Nenechám si shnít krov.
Pane cukrář víte něco o tom ? Víte co to je „mí“ ? Lepší než probarvená omítka je štuk a nebo tenkovrstvá vápenocementová !! třeba rýhovaná. Už jsem viděl několik starých baráků kde zateplení sundavali i s trsy plísně.

Nejvíc mě rozčílí když dotyčný o problému nic neví a napíše, že to tak dělají všichní.
Nevím proč bych dával na zahlazenou perlinku znovu lepidlo. Penetrace a omítka.

Další odpovědi
cukrar

mažoretko,

Naše představa: Očistit, ofoukat, napenetrovat, lepidlo, perlinku, lepidlo, penetrace, probarvenou omítkovinu,
takto to dělá většina,

Pokud opravdu nechcete zateplovat, páč máte „JENOM“ stěny 45 cm, cihelné, na jižní a západní stranu, osluněné ******
i v noci a za mraků?
ale to je špatný argument!!
ale je to Vaše rozhodnutí, laické

Zdroj: ICQ 55180641

anonym

http://www.pri­malex.cz/index­.php?location=51&o=B%F8­%EDzolit

cukrar

zvažte opravdu zateplení !!!
čím topíte? v dnešní době nezateplovat?

klapalfr

Jsou i takové možnosti. Třeba když se dají fasádní panely https://www.blacho­trapez.cz/cs/pro­dukty/stresni-a-fasadni-panely-s-vertikalni-hranou které fungují jako izolace sama o sobě. Ale je to fakt výjimečná situace o které je třeba poradit se s nějakým odborníkem. Sám doma od stolu to rozhodně nerozhodnete. Za mě je klasická varianta polyš, perlinka, přetáhnout lepidlem a na to fasáda. Lety ověřené a zároveň moderní.

mažoretka

Nechci zateplovat stěny, bude nafoukán expandovaný perlit, aby se izolovala střecha.