Hykam

Notebook vs. Netbook

Jaký je hlavní rozdíl mezi notebookem a netbookem?

Nejlepší odpověď
tom004

Notebook – přenosný počítač s velkou klávesnicí a velkým displejem. Nejprodávanější kategorie notebooků má úhlopříčku displeje okolo 15,6 palců (39,6 cm). Mají optické mechaniky a dobrý výkon díky dvoujádrovým procesorům.

Netbook – malý přenosný počítač s úhlopříčkou displeje 9 až 11,6 palců (22,9 až 29,5 cm). Má nízký výkon, neboť obsahuje úsporný jednojádrový procesor. Díky němu však dosahuje výdrže někdy až 9 hodin. Netbooky nemají optické mechaniky, jsou lehké a primárně určené pro časté cestování.

Zdroj: http://notebo­oky.idnes.cz/ma­te-11-000-kc-koupite-notebook-nebo-netbook-fpi-/tech-a-trendy-nb.aspx?c=A091029­_161036_tech-a-trendy-nb_jza

Další odpovědi
casey

Je to jak pise tom004.
Zasadni rozdil je v tom, ze netbook je vhodny pouze na praci s netem. Je koncipovan na co nejvetsi vydrz baterie a proto velmi slaby na vykon. Pro seriozni praci nevhodny.
Notebook je univerzalni, je silny na vykon, praci narocnejsich aplikaci a praci s netem tez. Je ovsem vetsi, tezsi a jeho vydrz na baterie i mene nez polovicni.
Zalezi, jestli preferujete vykon, nebo vydrz.

led

Casey,
musím trochu oponovať. Netbook sa dá použiť aj na bežnú serioznu prácu. Texty, tabuľky tj.bežnú administratívu dokážete spracovať. Je pravda, klávesy sú trocha malé a čísla, tak ako na bežnom notebooku spravíte pomosou „Shift“. Je tu absencia CD/DVD.
Súhlasím s tým, že grafiku na tom robiť je sebevražda. No a hry? To nepovažujem za serioznu prácu.
Teda:
1 -ak preferujete výkon, veľkú pamäť,stále prítomné DVD, veľkú váhu, malú výdrž vyberte si notebook
2 -ak preferujete výdrž, nízku váhu, na bežnú prácu (včetne jednoduchého účtovníctva), nepotrebuje nosiť zo sebou DVD (stačia USB Disky) berte netbook

anonym

Netbook ma maly display tak na hranici pouzitelnosti
Ma vykon na hranici pouzitelnosti
Je za hodne nizkou cenu