FikeCZ

Notebook se zničeho nic vypne…

Zdravím mám po tatovi starej notebook.jedna se o Acer Aspire 3100..parkrat už opravovanej baterka v čudu ale ještě jede..problem je že se v pohodě zapne..nedělam nic co by ho namahalo…prostě normalni surfovani po netu..a on se zničeho nic vypne a jde zapnout až tak po5minutach..na­padlo mne jestli se třeba nepřehřal a nevypl se…a pote z bezpečnostnich duvodu se da zapnout až trošku vychladne..ovšem bylo zajimave když sem ho nechal na stole..tak je zaply třeba i 5hodin a nic se mu nestane…ale sotva co s nim pohnu tak se vypne…Špatnej kontakt??
Doplňuji:
Ano baterka je originalni.Ale má už cca 5Let..možna vic.takže..:(

Nejlepší odpověď
beer

Neustále musí být všechny větrací otvory volné a přístupné! (mnohokráte řečeno zde)
Pokud je na rovném hladkém stole, je to OK. Jakmile jej ale postavíš třeba na chlupatou deku, vezmeš do postele atd., samozřejmě se přehřeje i nová mašina, poněvadž jsou otvory málo přístupné. Pokud jej chceš tedy používat jinde než na stole, rozhodně doporučuji pod něj podložku.
No a když se vypíná i na tom stole, zkusil bych vyměnit napájecí kabel a vyčistit kontakty baterie.
Podle popisované závady ale půjde s největší pravděpodobností o to nedostatečné větrání.

Další odpovědi
Degi

Určitě teplota, pak ta baterka, je originální?