Notebook procesorova pasta

Dobry den mam dotaz mam notebook a kdyz se skladal dohromady tak se nechtene sahlo na procak a setrela se procesorova pasta dale ale fungoval ale ted nejde zapnout obcas jsem ho otocil vzuru nohama a sel dal ted nejde koupil jsem pastu potrel procak a notebook stale nejde nemohl jsem spalit zakladni desku? Dekuji

Nejlepší odpověď
Hlada

Závada nesouvisí s pastou, ale s něčím, co je uvolněné a vlastní vahou způsobuje zkrat nebo špatný kontakt. Zkuste otočit samotný disk.

Další odpovědi
mosoj

Pasta slouží k lepšímu přestupu tepla z procesoru do chladiče. Procesor se bez pasty zřejmě přehříval. Ke zničení procesoru by ale dojít nemělo má tepelnou ochranu, ale kdo ví !
¨
Ať už je příčina jakákoliv. Tak moc pasty se nanést nedá !!!! Je vidět že málokdo zná důvod proč se pasta nanáší.

Pasta má za úkol vyplnit případné dutiny naplněné vzduchem na „nerovných“ styčných plochách. Neboť má podstatně lepší tepelnou vodivost než vzduch který by jinak v těch „dutinkách“ byl. Přebytek pasty se vždy vytlačí, takže moc nanést nelze, málo ano !!!
Pokud by příčina byla tato, tak je to proto že pasty bylo málo a ne moc !

Nanoon

Je možné, že jste nanesl pasty moc, ono všeho příliš také škodí, stačí opravdu malá vrstvička. A ano, je možné, že se procesor, případně z. deska spálila.