huxa

Notebook při zapnutí nic nezobrazí, je to grafikou? Popř. jak ji otestovat?

včera mi při práci na internetu hodil notebook bílou obrazovku, restartoval jsem ho a vše jelo dál. Dnes odpoledne mi hodil černou obrazovku (taky jen u prohliženi internetu) a od té doby nechce najet, nic se na monitoru nezobrazuje (zkoušel jsem externi i interni). Příjde mi divné, že ani přes USB 2.0 se nepřenáší elektřina (nesvítí klávesnice, předtím hned od zapínání svítila). Rozdělal jsem ho, základní deska není nikde zničená, žádný vytečený kondenzátor, tušímže se mi podařil i resetovat BIOS, zkusil jsem ho tedy několikrát restartovat a ejhle-napodruhé se rozděla úvodní obrazovka z které se najíždí do biosu, ovšem asi dvou sekundách zase černá obrazovka a od té doby nic.
Větráčky, diodky i HDD běží, tudíž to napájením být nemělo, ramky jsem vydělal, dal jednu, druhou, druhou do jiného slotu a potom ještě nepoužívanou starou ramku-také neběželo, tudíž asi odešla grafika (je integrovaná v desce), je má úvaha zprávná? Pokud by odešla grafika, to USB by ovšem mělo fungovat, ne? A nevíte o způsobu, jak grafiku otestovat, pokud se vážně od zapnutí notebooku nic nezobrazuje? Za odpovědi vám budu moc vděčný

Odpovědi
dnb

Nedávno jsem zde řešil podobný problém, možná ti pomůže. Mě teda pomohl
Doplňuji:
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/nevite-cim-to-je-4

Alfonz.SPO

Vadna je skutecne zakladni deska (na 90%), bohuzel na 100% to budes vedet az po vymene desky. To ale nepodniknes, protoze je to na hranici rentability (cena 5000kc a vice za „novou“ vlastne tedy repasovanou desku, na kterou dostanes uzasnou pozarucni zaruku 3mesice).