ali

Nevíte někdo, čím to je, že notebook se po zapnutí vypíná?

Dobrý den, měl bych dotaz mám notebok Lenovo po zapnutí naběhne nápis Lenovo a vypne a po druhém spuštění normálně funguje.Nevíte někdo čím to je.Děkuji

Odpovědi
gecco

Jak je starý??
Teoreticky by to mohlo indikovat vadnou baterku zálohující CMOS (prvním ´startem´ se CMOS obnoví na Default, druhým se Default do BIOSu načte a notes nastartuje)…
😉
Pokud nebudeš tajit typ, poradíme ti i jak baterku vyměnit…
😉

anonym

Fundovanou odpověď vám může dát pouze servisní technik, jelikož to může být i závada na pevném disku po tupé ráně pěstí ze zlosti jako se to stalo mě asi před půl rokem, když se mi často „sekal“.

Dochy

Běží na accu, nebo ze sítě? Já si koupil nějakou šit baterku… odpojím kabel, NTB hlásí stav 90%, spustím prohlížeč a NTB se okamžitě naatvrdo vypne. Se sterou baterkou (která už vydrží tak max 5 minut) se nic takového neděje, NTB zahlásí že dochází šťáva a když nepřipojím kabel tak se uspí.

cynique

TIP#347
na stránce
https://365ti­pu.wordpress.com/2015/12­/13/tip347-co-delat-kdyz-po-zapojeni-zdroje-do-notebooku-zhasne-obrazovka/

Dochy

Gecco: problém s biosem … to by byl snad spíš restart, než vypnutí ne?

gecco

No – některé notesy ´nezatuhnou´, ale samy se restartují…
😉