Slezsky fc

Notas mi nenačítá CD-ROM ? Co s tím mám dělat ?

Doplňuji:
Není poškrábané ani zlomené

Odpovědi
briliant

Zkusit jiné CD, zkusit vyměnit mechaniku atd.

Bedy

Zkontrolujte, zda-li mechanika přehraje i jiná CD, případně DVD. Pokud bude problém i s jinými disky, tak je problém v mechanice. Zřejmě vyšeptalý laser. Takže bude nutné koupit novou mechaniku.

isteron

Nie je CD špinavé, zamastené ?

cochee

Pokud má problémy načíst i jiné disky, může být, jak píše Bedy, laser na hranicí životnosti, u některých se dá paprsek „zesílit,“ tím rychleji však následně laser odejde úplně. Druhá velmi častá možnost je viz isteron – upatlaný disk, velmi „účinné“ v tomto směru jsou otisky prstů. Stačí omýt vlažnou vodou s kapkou saponátu (pozor, ne ty brusné saponáty jako cif, s částečkami), vyvarujeme se přitom kruhových pohybů – hezky ze středu ven a naopak. Po čištění opláchnout, nasadit disk na tužku a roztočit, tím vodu odstředíme.