Pokročilý

Notářská komora.

Dobrý den,
s bývalým přítelem žijeme odděleně a máme spolu dvouletou dceru.Paní na sociálním úřadě mi řekla,že zda chci sociální dávky musíme s otcem dítěte sepsat rozhodnutí,že spolu nežijeme,kolik měsíčně platí na dítě atd..a ověřit to notářem.Abych byla uvedená jako svobodná matka.Jak tohle probíhá?Mám nejdříve zavolat notáři?Nebo nejdříve sepsat rozhodnutí a poslat to?Kolik peněz budeme platit notáři?A jak dlouho to trvá?
Vůbec netuším jak v tomhle postupovat.Tak budu ráda za každou odpověd.
Děkuji.

Odpovědi:

Stříbrný

a jsi si jistá, že musíte k notáři?...notářské ověření provádí i krajské úřady a
obecní úřady obcí s rozšířenou působností a stojí to do 100Kč ...a je to hned, jen to orazí a zapíši do knihy a je to...za 5 minut jsi venku...

Dohodu si sepište klidně sami, pokud to dokážete. Jestliže máte nějaké spory, zajděte k advokátovi.
Pozor na skutečnost, že Vaše dohoda bude současně i potvrzením pro sociálku o skutečnnostech o Vašem stavu (jste matka samoživitelka, která nejspíše bydlí sama s dítětem a po vzájemné dohodě Vám otec na výživu dítěte přispívá částku ....,-Kč).
Ověřování listin se provádí na poštách, úřadech (obecních, obvodních, městských) a u notáře. Máte tedy bohatou nabídku možností, kde si nechat dohodu ověřit. Cena za ověření jedné stránky činí 30,- Kč.
Osobně jsem byla nejspokojenější s touto službou na poště. Kde jsem dotyčné listiny osobně podepsala, nechala ověřit a nechala jsem si pořídit zároveň i potřebný počet kopií. Ve Vašem případě bych doporučovala mít originál u sebe. Úřadu postačí ověřená kopie.

Zlatý

Domluvte si schůzku s notářem. Ten Vám poradí, sepíše text požadované listiny a ověří ji.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 669
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.