Kris

Notářská komora.

Dobrý den,
s bývalým přítelem žijeme odděleně a máme spolu dvouletou dceru.Paní na sociálním úřadě mi řekla,že zda chci sociální dávky musíme s otcem dítěte sepsat rozhodnutí,že spolu nežijeme,kolik měsíčně platí na dítě atd..a ověřit to notářem.Abych byla uvedená jako svobodná matka.Jak tohle probíhá?Mám nejdříve zavolat notáři?Nebo nejdříve sepsat rozhodnutí a poslat to?Kolik peněz budeme platit notáři?A jak dlouho to trvá?
Vůbec netuším jak v tomhle postupovat.Tak budu ráda za každou odpověd.
Děkuji.

Odpovědi
Funna

a jsi si jistá, že musíte k notáři?…notářské ověření provádí i krajské úřady a
obecní úřady obcí s rozšířenou působností a stojí to do 100Kč …a je to hned, jen to orazí a zapíši do knihy a je to…za 5 minut jsi venku…

anonym

Dohodu si sepište klidně sami, pokud to dokážete. Jestliže máte nějaké spory, zajděte k advokátovi.
Pozor na skutečnost, že Vaše dohoda bude současně i potvrzením pro sociálku o skutečnnostech o Vašem stavu (jste matka samoživitelka, která nejspíše bydlí sama s dítětem a po vzájemné dohodě Vám otec na výživu dítěte přispívá částku …,–Kč).
Ověřování listin se provádí na poštách, úřadech (obecních, obvodních, městských) a u notáře. Máte tedy bohatou nabídku možností, kde si nechat dohodu ověřit. Cena za ověření jedné stránky činí 30,– Kč.
Osobně jsem byla nejspokojenější s touto službou na poště. Kde jsem dotyčné listiny osobně podepsala, nechala ověřit a nechala jsem si pořídit zároveň i potřebný počet kopií. Ve Vašem případě bych doporučovala mít originál u sebe. Úřadu postačí ověřená kopie.

marci1

Domluvte si schůzku s notářem. Ten Vám poradí, sepíše text požadované listiny a ověří ji.