skleněnka

notář nebo právník?

Kdo by měl sepsat předmanželskou smlouvu a smlouvu o převodu bytu?Mám se obrátit na notáře nebo právníka???

Nejlepší odpověď
mosoj

Právník nebo notář. Hlavně mít peníze v kapse. Za úkon si berou až 10 000 Kč.
Úkon je třeba sepsání smlouvy. Podání žaloby je další úkon a zastupování u soudu je zase další úkon atd. atd.

Další odpovědi
Michal Kole

právník. Notář je pouze k tomu, aby třeba, ověřil podpisy takové jednodušší ukony.

nabubindes

bezobav se s důvěrou obrať na notáře.

Jana5678

Nejlepší je se obrátit na advokáta, alespoň podle mé zkušenosti. Osobně mi nejvíce pomohli zde https://www.ci­kr.cz/, kde sepsali smlouvu o převodu domu, jelikož moje maminka se rozhodla přepsat majetek na mě ještě za svého života. Proto jsme se rozhodli pro tuto cestu přes advokátní kancelář, se kterou měla dobrou zkušenost kamarádka mojí maminky.