JajaJ

Nosní kapky Mar, jsou vhodné pro kojence?

Podávali nebo podáváte někdo nosní kapky Mar kojencům a jak často? Naše maličká má rýmu a v příbalovém letáku je napsáno, že se používá jednou až několikrát denně.. Může to být takhle i u kojenců?

Nejlepší odpověď
dejavu

Já bych to v žádném případě nedělala, přečtěte si tohle. http://www.prko­nektor.cz/pro-media/zavislost-na-nosnich-kapkach-je-stale-castejsi-jak-se-ji-vyhnout-273/ Mohu potvrdit na sobě i na lidech z okolí. Nosní kapky tu rýmu neléčí. Za pár dní to přejde tak jako tak a nosní kapky mohou celý problém přinejmenším ještě zhoršít nebo prodloužit, díky popsanému efektu poškozených nosních buněk.
Lepší inhalace, případně odsávačka a hlavně vydržet s nervy, přejde to samo.

Další odpovědi
anonym

Pokud Váš lékař nedoporučí jinak, podává se novorozencům do 4 týdnů 1 kapka roztoku do každé nosní dírky 2 –3krát denně. Od 5. týdne věku do
konce 1.roku se aplikují 1 –2 kapky do každé nosní dírky 2–3krát denně.
Dávkování nesmí být častější než 3 krát denně. To jsem vyčetl z příbalového letáku.

mosoj

Přeci ji nenecháš zbytečně dusit.

ivzez

Nikdy jsem nosní kapky u kojenců ani když už děti byly větší nepoužívala,
nepoužívala a nepoužívám je ani já sama. A nejen kvůli možné závislosti.