rojam

Nošení zbraně platí pro muže i ženy stejně bez ohledu na věk?

Jak bránit svůj majetek zbraní – starší muž či žena?

Odpovědi
Emefej

Minimální věk je 21 let. Pohlaví nerozhoduje. Horní věková hranice není stanovena. Podmínkou je lékařská prohlídka, pokud lékař uzná za vhodné, je nutné i psychologické vyšetření.Vše potřebné najdeš zde: http://www.zbroj­niprukazy.cz/

Drap

Ano nošení i držení zbraně je stejné u obou pohlaví bez ohledu na věk. Základní podmínkou získání zbrojního průkazu je věk 18 let.
Napsal jsem blbost. 21 let

Emefej

S tím věkem je to různé, záleží na skupině. Zbraň pro sebeobranu je skupina „E“ a tam je min. věk 21. Za jistých podmínek můžeš mít loveckou „C“ či sportovní „B“ zbraň i od 18 nebo 15 let.