Weroniq

nošení kontaktních čoček a červené žilky v očích

kontaktní čočky nosím už od dětství dobrých 14 let a poslední dobou jsem měla oči hodně podrážděné, takže nějakou dobu nesmím čočky nosit, protože si do očí kapku antibiotické kapky.. ale vždycky mi říkali, že když přestanu čočky nosit, tak mi ty červené žilky v očích zmizí, že je to jen z dlouhodobého podráždění.. no a nějak nemizí, jakto?

Nejlepší odpověď
Pájo

Může to být reakce na čočky (zkuste je po poradě s očním lékařem změnit).
Na to, že čočky nosíte příliš dlouho a málo je vyndáváte/vymě­ňujete za nové (proto jsou oči více drážděny)
Může to být změnou prostředí (prašnější – dráždí prach, ne čočky/ sušší prostředí – oči jsou málo zvlhčovány).
Může to být i změnou návyků (více oči zatěžujete – hlavně teď bez čoček se oči více namáhají – více pracujete na PC, začala jste řídit auto).

Přímo na popraskané žilky v oku pomáhá (lék) Ascorutin tablety.

Oční kapky Visine (na podrážděné – červené oči)

Doplňky stravy:
Avilut (Plus, Lutein)
Ocuvite (LUTEIN)

Další odpovědi
anonym

můžete mít popraskané vlásečnice, které zásobí oko krví, tyto vlásečnice se vám ovšem nějak nechtějí vrátit do původního stavu, takže pořád máte „krvavé oči“

Eloška

http://www.om­lazeni.cz/cer­vene-zilky-v-54-125032-0.html
Diskuse o tomto problému, možná Vám pomůže :)

novottom

Zdravím,
k tomuto tématu mám tip na skvělý článek http://eshop.fo­kusoptik.cz/clan­ky/praskla-zilka-v-oku-priciny-precence-i-lecba, který by vám měl odpovědět na všechny otázky.