Janatýna

Normativní náklady

Zdravím,prosím o radu.Co si mám představit pod pojmem normativní náklady na byt? díky Jana

Odpovědi
anonym

Normativní náklady na bydlení jsou stanoveny jako průměrné náklady na bydlení podle velikosti obce a počtu členů domácnosti. Zahrnují pro nájemní byty částky nájemného v souladu se zákonem o nájemném a pro družstevní byty a byty vlastníků obdobné náklady. Dále jsou do nich zahrnuty ceny služeb a energií. Normativní náklady na bydlení jsou propočítány na přiměřené velikosti bytů pro daný počet osob v nich trvale bydlících.
dále viz link:

Zdroj: http://www.sfi­nance.cz/osob­ni-finance/infor­mace/prehled-davek/prispevek-na-bydleni/