Norma veřejného osvětlení

Nevíte někdo, jaká je minimální vzdálenost sloupu veřejného osvětlení od obytných budov, popř. která norma či vyhláška to řeší? Díky
Doplňuji:
Drap: nejedná se mi o vzdálenost mezi jednotlivýma lampama, ale jejich min. vzdálenost od OBYTNÝCH BUDOV.

Nejlepší odpověď
Drap

Na to žádná závazná norma neni. Rozmisťují se podle potřeby. Znám místa, kde jsou lampy od sebe cca 30 m a taky místa kde je vzdálenost cca 500 m. Tuším , že neni ani závazná povinost, aby města či obce byly vůbec osvětleny. Vše tedy záleží na místních potřebách a rozhodnutí obce.
Doplňuji:
Neni stanovena ani norma či předpis na vzdálenost od budovy. Veřejné osvětlení může být i přímo na obytných budovách

Další odpovědi
venkovan

S ohledem na fakt, že máme normy téměř na vše, tak bych jsem blíž k tomu, že nějaké normy budou. Ale ve své pdostatě, České státní normy jsou platné, ale závazné pokud jsou uvedeny v projektu či jiném regulačním projektu či obecní vyhlášce.
Možná, že byste mohl dostat odkaz na takové normy u nějaké projektové kanceláře se zaměřením na silniční stavby,na ministerstvu dopravy či ministerstvu místního rozvoje.
myslím, že podstatou je, aby osvětlení neovlivńovalo negativně kvalitu bydlení v bytech. Jak daleko bude záležet na situaci, někde se instalují přímo na objekt. Pokud to teď staví někde u vašeho domu, měl byste být i účastníkem řizení. Ale to chce si zjistit. Rozdohně si nemohou bez souhlasu vlastníka dát veřejné osvětlení na jeho nemovitost.

tom004

Norma pro stavbu VO samozřejmě existuje.Prostuduj odkaz.

http://usporyv­m.sweb.cz/verej­ne_osvetleni.htm

Michálek1245

V dnešní době, kdy není problém vyřešit pro obec inteligentní veřejné osvětlení je až neuvěřitelné, že prostě existuje něco jako nedodržování normy. Pokud má obec pokročilou infrastrukturu, tak nastaví prakticky každou lampu individuálně podle toho, v jaké je lokalitě. Takže jako nechápu, že si v tomhle obce a občané nedokážou vyjít vstříc.