hawranek

Non-system disk or disk error

Prosím pomoc- můj notebook ráno po zapnutí hodil výše zmíněnou hlášku a i když tam dám bootovací dvd, tak se ani nehne, dvd nenačte a znovu hodí tu hlášku. Co s tím? ☹
Doplňuji:
Problém jsem již vyřešila

Odpovědi
Michal Kole

Problém je že asi nemáš nastaveno v BIOSu bootování z mechaniky DVD.

bolak

Tak si dej palec a zajdi si do cukrárny na pohár, šikulo. :)

PS: A napiš do diskuze co s tím bylo a jak si to opravila, až bude mít někdo v roce 3084 podobnej problém s očním implantátem, tak aby věděl…

hawranek

Jak jsem to spravila: půl hodiny nadávek, deset minut modlení, znovu a znovu vypínat, zapínat a zkoušet bootovat. Pět minut odvážného hrabání se v BIOSech a snaha najít obnovení továrního nastavení. Potom jsem místo toho, aby se to načetlo z Optical drive dala USB drive a z nějakýho neznámýho důvodu se to bootovací DVD chytlo. Zadáno hledání problémů, restart. DVD se chytlo už přes Optical drive. Při vybírání místa na disk se ukázalo, že C: vidí (ukazovalo ho) ale zároveň tvrdí, že neexistuje. Možnosti jednotky- nový. Jednotka se sama přejmenovala z „neznámého zařízení“ na původní „oddíl 0“. Instalace.

Michal Kole

To je nějaké zmatené

napiš mi prosím na mail michal.kolesa@seznam.cz více.

Biosy v denšní době neobsahují funkce vytváření bootovacího sektoru.