Kai

Noční vstávání, náměsíčnost či co

Od začátku září se mi už pětkrát stalo, že jsem se probudila krátce po půlnoci a šla jsem vstávat jako do školy, po pěti minutách mi dojde, že je tak málo hodin. Nemyslím si, že se jedná o náměsíčnost, ale nechápu proč, když se říká, že kolem půlnoci je spánek nejtvrdší.
Denně hodinu cvičím na čerstvým vzduchu, mám dobrou stravu, pokoj je vyvětraný. Nevíte čím by to mohlo být? Kamarádka mi říká, že je to nějaké znamení :o

Nejlepší odpověď
Drap

Neni to náměsíčnost. To se občas může stát každému. Nic si z toho nedělej a běž zase spát.

Další odpovědi
annas

Opět moje zkušenosti s čínskou medicínou. Exsitují tz. orgánové hodiny. V určité době jsou orgány v těle nejaktivnější. Doba činnosti je uvedena podle tzv. zimního času, máme ještě letní čas, musíte posunout.

23.00. – 01. hod. – začíná pracovat žlučník. Ti, kdo mají s tímto orgánem potíže, se obvykle v tuto dobu budí anebo nemohou spát.

01. – 03. hod.
Aktivují se játra. V této době nastává útlum (nejnižší okysličení mozku), proto je třeba dávat pozor, např. při cestování. V tuto dobu se rovněž budí žlučníkáři, protože játra a žlučník jsou párové orgány. Nedoporučuje se pít alkohol, kouřit, používat tuky, kávu.

Záleží na tom, co jste večeřela. Znám z vlastní zkušenosti. Nevím, čemu říkáte dobrá strava, takže vám nemohu odpovědět, co byste měla či neměla jíst. Také záleží na tom, zda nepodléháte stresu.

Zkuste se podívat do odkazu.
http://www.dok­toronline.cz/cla­nek/97-Organove-hodiny.html

AndreiRanger

Říká se tomu nervozita, mozek má strach aby něco neprošvihnul a tak tě budí 😁