no signal detected

Odpovědi
Michal Kole

Překlad hlášky z angličtiny znamená ve volném překladu: „Signál nenalezen“. Pokud se Vám to zobrazuje na mobilu tak patrně jste v nějakém místě, kde lidově řečeno není signál, např. v obchodním domě, kde signál neprostoupí zdmi nebo je obchod více méně kovové konstrukce a působí jako Faradayova klec a signál odstíní nebo jste v lokalitě v radiovém stínu. Mobily komunikují na velmi krátkých vlnách a potřebují mít na vysílač přímý dohled, něco jako oční kontakt při rozhovoru mezi 2 lidmi.

Podobné je to u dalších bezdrátových komunikací, WiFi Bluetooth,WinMax,… prostě přjímač nevidí vysílač

Pokud Vám tuto hlášku dává televize, sesttobox,satelitní přijímač tak je ten samý problém že není vidět na vysílač nebo není zastrčen kabel nebo naladěna frekvence.

Luki

Vadná grafická karta v počítači, nebo špatně zasunutý kabel mezi počítačem a monitorem.

… možná by to chtělo příště trochu konkrétnější dotaz.