MileyCyrus14

No a když propadnem a přejdem na novou zš budem opakovat stejně nebo nás pustí do dalšiho ročníku ????.....

Nejlepší odpověď
annas

Můžete přestouopit jen se souhlasem ředitel školy, do níž chcete nastoupit.
Jenže pokud neuděláte opravné zkoušky, tak nebudete mít ukončený 8. ročník. Bez jeho ukončení nemůže postoupit do vyššího ročníku.

Takže zvažte své rozhodnutí, zda je lepší zůstat na škole, kde už znáte spolužáky i vyučujicí, nebo začínat na jiné škole. Je to pro vás horší situace.

Raději bych se víc učila, abych u opravných zkloušek uspěla, postoupila do 9. třídy, ukončila ji. Máte větší možnost výběru povolání než bez základního vzdělání. Jste na to dva, takže se s kamarádkou učte společně.

I když bez ukončené ZŠ se otevírají dvouleté obory vzdělávání určené pro žáky vycházející z nižší než 9. třídy základní školy .

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/propadam-na-zs-a-jsem-prijatej-na-obor

Na zmiňované školy otevírají obory: strojírenská výroba, technické služby v autoservisu,, stavební výroba

Učiliště zajišťují absolventům nižší střední odborné vzdělání a získání výučního listu na U nebo OU.

Další odpovědi
Awe

Aby si postoupil do dalšího ročníku,musíš udělat opravné zkoušky.Jestli že je neuděláš původní škola odesílá dokumentaci na novou školu a ta tě dál pravděpodobně nepustí. Občas se najde výjimka v případě přechodu z 9 ročníku na SŠ.Měl by ses s kámoškou začit učit.propadat na zš už je umění.Taky jsem na to sral ale né až tak moc.Jasně teď si řekneš že jsem jeden z mnoha chytrých co chce radit.Ale bez školy si dnes ani neškrtneš.Udělej si alespoň učňák…Pár let to už vydržíš ne?