escrito

Nízký proud

Nevíte jak jednoduše sestrojit něco co vydává neustále nízký proud který kopne ale neublíží? Chci to odrazení vstupu zvířat.

Odpovědi
anonym

Existuje přece elektr. ohradník.Zkusil bych Net.

Jakub

Nízký proud nekope. Když, tak kope napětí, a to vysoké. Pro usmrcení člověka stačí proud řádově miliampéry. Proto je bezpečné napětí do 24 V a to žádné zvíře neodradí. Amatérsky se dá vyhotovit ohradník ze zapalovací cívky automobilu. Jako přerušovač použít, relátko spínané multivibrátorem. Napájet z automobilové baterie.Kostru zapalovací cívky uzemnit a vývod VN zavést do drátu ohradníku. Ten, kdo se dotkne drátu a současně země, dostane do těla 10kV, což stačí na odehnání.

oselik

Nevím přesně,elektronika patří mezi nejzáludnějíš vědy!

fortin

Použil bych větší transformátor který zapojím obráceně. Síťové napětí zapojím na sekundární vinutí. Primár je výstup. To je se silnějším drátem ve vinutí. Předem to ale vyzkouším jak se zahřívá. Nejlepší trafo je asi 220/110 V aby zvětšení nebylo velké. Pokud se to trafo nebude zahřívat, hned bych natáhl drát kolem vinohradu a zapojil to. 440 Voltů pěkně kope ale neublíží.

Zdroj: http://cestou­necestou.rajce­.idnes.cz/2008_za­ri_30._Muteni­ce_-_vinohrad/#vi­nohrad_050.jpg

elektrikář

Elektrický ohradník bezpečně ochrání.Před zvěří i lidmi. Vim o případu zloděje který přelézal ohradník u ovčína.Dostal to do rokroku a řval až se vzbudil ovčák tak mu navrch přial klackem.Ale ovce které jsou hodně zarostlé vlnou mu utíkali, než je nechal ostříhat.