Avatar uživatele
TEREZA.B

Nikon D3000 nemá u manuálního ostření v režimu M funkci indikace zaostření. Nahrazuje ji funkce indikace expozice. Proč?

Doplňuji:
Asi jsem se špatně vyjádřila. Mám přepnut objektiv na manuální ostření. V menu lze přeponout, bude-li mi hledáček ukazovat indikaci ostření nebo indikaci exozice. Tio lze v režimech P, S, A. V režimu M toto přepnout nelze a hledáček ukazuje pouze indikaci expozice. Uvádí to i příručka. Ale proč to v režimu M nelze?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 4102 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
mosoj

Odpoveď byla označena jako užitečná

Nemá. Od toho je to režim ostření M !!!!. V režimu M se musíte spolehnout na vizuelní zaostření v hledáčku nebo v režimu Liveviev na displeji. Většinou se v režimu ostření M objevuje na hledáčku lupa pro snadnější kontrolu manuálního ostření. Expozice nemá s ostřením nic společného ! Jak je to u Nikonu nevím , nikdy jsem s nimi nefotil, ale ostření určitě nemá nic společného s ostřením i u Nikonu.
Doplňuji:
Pokud myslíte režim M expoziční tak v režimu M ostření to bude stejné a v režimu AF ostření by mělo ostření probíhat normálně se signalizací místa zaostření.

Upravil/a: mosoj

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?TEREZA.B Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Děda Louda

V režimu manuálního ostření ostříš manuálně. Co by asi indikátor indikoval?

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Fyzik

Byť se v Nikonu nevyznám, jsem si jist, že každý fotoaparát implicitně při každém snímku provede jak indikaci expozice, tak indikaci zaostření. Vaše otázka je zřejmě nejednoznačná. Jestli myslíte změnu funkce tlačítek, zajisté Váš fotoaparát umožňuje přenastavení tlačítek pro každý mód, a takové zásadní funkce jde jistě na tlačítko navolit – hledejte v menu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lukas.zmizik

indikátor by měl rozsvítit i při manuálním ostření červeně jeden z ostřících bodů, pokud zpozoruje zaostření. je to taková pomůcka. a pokud v jiných režimech funguje a v manuálním ne (a je-li v návodu napsáno, že by to fungovat mělo), pak to bude nejspíš chtít přehrát firmware, třeba to opraví…(pokud je k dispozici)

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
mosoj

V režimu M expozičním je důležité vědět jaké expoziční hodnoty si nastavuji !!!
Proto, jestliže je tam pouze volba to nebo ono se ukazují ty expoziční hodnoty.

Režim Live Wiew je v hledáčku zrcadlovky neaktivní. Funguje pouze na displeji.
Zkus to v režimu Live view na displeji určitě uvidíš i to ostření. Navíc lze podle displeje odhadnout i správnou expozici a ještě lépe když si tam necháš zobrazopvat histogram pro kontrolu expozice a přepalů.
Podle něčeho ostřit musíš i v manuálním režimu ostření. Nebo potom nechat to AF i v tom manuálním expozičním režimu.
Já osobně jinak nefotím než na manuální expozici a ostření na AF s volbou ostřícího místa.

před 4102 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Elektronika