jiriii

NIKON D 5100 OBJEKTIV -Nikkor 55–300mm f/4,5–5,6G AF-S DX ED VR nebo Nikkor 18–55mm f/3.5–5.6G AF-S DX VR nebo raději ob

Nevím zda nema cenu raději koupit jen ten lepší(Nikkor 55–300mm) a nebo raději oba. Můžete mi někdo říct na co každý přesněji je? Na jaký typ fotografie, apd. Děkuji

Odpovědi
Děda Louda

Rozhodni se podle toho, k čemu chceš sestavu používat. Máš-li možnost volby setu s oběma objektivy, bývá cenově výhodnější, než když bys dokupoval postupně samotné objektivy zvlášť.
Jinak volba značky v této kategorii je dobrá, kvalita spolehlivá, ať se rozhodneš pro kteroukoli variantu.
Jen mi není dost jasné, proč chceš pořizovat něco, o čem ani nevíš, na co to je.

mosoj

Je třeba zvážit jestli se budete chtít tahat s foťákem, který bude vážit i s objektivem
dost přes 1 kg !

Dlouhá ohniska se používají na focení všeobecně detailu z odstupu, detailu sportu, WildLife ( focení divoké přírody) atd.

Jediná výhoda je že odpadá přendavání objektivu a že tak jako u kompaktu máte vždy ten správný objektiv nasazen.