jendahun

Nikon COOLPIX L 23, má někdo zkušenost?

Má někdo tento kompakt,jaké jsou zkušenosti s focením,jaké to dělá fotky? Mám tiskárnu Canon,měl bych proto volit raději fotoaparát Canon,nebo je to jedno.Nikon se teď prodává za velice zajímavou cenu,jít do toho?Jsem v tomto směru naprostý amatér.

Nejlepší odpověď
mosoj

Značka tiskárny nehraje roli ve výběru fotoaparátu. Daleko větší vliv na barevné podání mají inkousty a značka fotopapíru.
Takže pro dobré barevné podání je třeba stejně barevný profil tiskárny upravit na použitý papír.
Co se týká foťáku, jedná se o foťák z těch nejjednodušších, ale obrázky pro rodinu to bude dělat dobré.
http://www.me­gapixel.cz/ni­kon-coolpix-l23#nazory

Další odpovědi
Hlada

Fotoaparát a tiskárna nemají navzájem žádnou vazbu, abyste se omezoval na jednoho výrobce. Pokud by vám někdo něco takového vnucoval, obloukem se mu vyhněte. Přímý tisk z fotoaparátu nedává dobré výsledky. Naprostou většinu fotek je potřeba upravit na PC nějakým editorem a někam uložit. V praxi se stejně většinou fotky prohlížejí na monitoru, tiskne se zanedbatelná menšina.

Ponytail

Já vlastním Nikon COOLPIX L21 a jsem s ním moc spokojená. Pro běžného neprofesionálního uživatele bohatě stačí. Jediné, co mi na něm vadí, je chybějící indikátor stavu baterie. Nevím, zda tento novější model už ho má nebo ne.