kosaaaak

„Nikdo nic neví.“ – chápou přistěhovalci takovéto věty?

Znáte někoho kdo se nenarodil v ČR ale přistěhoval se sem třeba z Anglie, nějakou dobu už tu žije a snaží se mluvit česky? Mají problém s větami typu „Nikdo nic neví.“ a podobně? Chápou jejich význam?
Doplňuji:
chudst: No já mám problém někdy i s češtinou :). Zvlášť když koukám na nějakej film, kde se hodně mluví, a najednou dole v titulkách čtu:
" …nepřipadalo mu to ne zrovna nepodobné…" tak než mi hlava pobere, než si to přeložím do tý jednodušší češtiny, tak přijdu o kus zápletky a film je v háji. :)

Zrovna včera jsem na internetu narazil, na tadyto video > http://www.lou­pak.cz/video/ze-sveta/7611-cestina-je-cool tak mě napadla tato otázka. Já osobně nikoho původem cizojazyčnýho neznám. Anglicky trochu umím, né teda moc, asi tak jako tady kolega sportovec > http://www.vi­deacesky.cz/talk-show-rozhovory/kolik-jazyku-znas-tolikrat-jsi-clovekem

Nejlepší odpověď
chudst

Cestina je tezka, ale neni nenaucitelna. Stejne jako vy jste se naucil, ze v anglictine se pouzije zase pouze jeden zapor, tak oni se musi naucit, ze mi tu zaporama zijeme =o)
Doplňuji:
Ten kluk z toho prvniho videa je vazne borec. A jinak ano, i Cech se musi nad nekterymi abnormalnimi zapory obcas zamyslet :)

Další odpovědi
Drap

Někdo ano, někdo ne.

baghira

Záleží na tom, jak si kdo osvojí cizí jazyk. Někomu to jde rychle, někomu na to nestačí celý život.

hornik.

Ten podnikatel má hodně good memories of České republice, ale možná mu sklapne až tady začne vyučovat. Posuzuje Česko podle dobré party. Tak jak to řekl.