štamgast

Ničí se televize tím, že se často vypíná a zapíná?

Nebo je to jenom pověra?
Doplnění: Tím často myslím třeba, že se zapne a po půl hodině vypne a pak třeba po dvou hodinách se znovu zapne apod.

Nejlepší odpověď
gecco

Už ani zdaleka ne tak, jako v dobách, kdy obsahovala katodové dělo, reálné trafáky a elektronky…
😉
Ale jo, zapínání a vypínání nesvědčí ani polovodičům…

Další odpovědi
JájsemRaibek

Jo.
Jako každý spotřebič.

Lamalam

Přímo se neničí, ale nepřispívá to k její životnosti.

anonym

Nevím jak tyto moderní, ale stará televize Tesla Color 416 nám vydržela 25 let a šla by dále nebýt digitálu.
V týdnu šla akorát večer, ale o sobotách a nedělích to bylo pravidelné.Děti dopoledne na STUDIO KMARÁD, my odpoledne na film pro pamětníky a pak se to zapnulo až večer na zprávy.Takže se 3× za den vypínala a zapínala.
Když bude zapnutá celý den, tak to žere proud i když někdo namítne, že to moc není, ale i to nic nás pak přijde na tisíce za rok.