ShyDoe

Ničí se mi nějak nohy (klouby,kolena…) když chodím 4 km denně po betonu ??

Vždy když chvátám do školy tak mi je to strašně nepříjemný, když mi ty nohy tlučou o beton, můžou z toho bejt nějaký následky ve vyšším věku ?
Doplňuji:
Do školy takle chodím už 8 let… proto se ptám, jestli to může mít nějaké následky… neptám se proto, abych tu ze sebe dělala chudinku nebo abyste mi psali že se mám kouknout na ostatní a nefňukat tu…

Nejlepší odpověď
autacek

Následky z toho být můžou, ale pohyb sám o sobě neškodí. Nejlépe problémům předejdeš, pokud si pořídíš pořádné boty, takové, které tvrdé nárazy chodidla o podklad eliminují. Ale lidičky to nebudou, s tím se musíš smířit :)

Další odpovědi
quentos

jedna kamoška dělá jogging jako sport a tvrdí, že ono „praskání kloubních pouzder“ nebo o čem se to mluví v souvislosti s běháním po betonu, je pověra. O jogging se aktivně zajímá a má to načtený, takže bych byl v klidu.

Krepy

Myslím si že ne, chození je něco jako sport. Tímpádem vlastně sportuješ a zlepšuješ si tím životosprávu.

Drap

Teoreticky je to možné, prakticky však 4 km, by neměly nijak ovlivnit. Pořiď si dobré boty a je po problému.

Reezo

nejsem doktor, ale řekl bych, že je to zdraví prospěšné. Tělo má pohyb a hlavně ti neochabujou svaly na nohou a trpí také klouby. Hodně lidí, co se jen vozí a dělá sedavou práci trpí právě nedostatkem svalové hmoty na nohou a chrupavky na kloubech jsou zranitelné. To pak způsobuje zranění, protože v kritickém okamžiku, jsou svaly tak ochablé, že může dojít ke zranění kloubů.
ještě lepší by bylo možná chodit po nerovném povrchu, ale to už je zanedbatelné.

IQ tykve

To se musíš zeptat prodavaček, výčepních a dalších, kteří chodí po tvrdé podložce celou směnu. Proč asi měly prodavačky u pultu a výčepní u pípy ty dřevěné rošty ?! Jinak ti vkládám odkaz, kde je psáno, že chůze po betonu a jiných, tvrdých podložkách, může ovlivnit zdravotní stav.
Doplňuji:
Omlouvám se za špatně vložený odkaz. Odpověď najdeš : tlumící vlastnosti . http://www.peddy-obuv.cz/jak-vybrat-spravnou-obuv/

Zdroj: Tlumící vlastnosti http://www.peddy-obuv.cz/jak-vybrat-spravnou-obuv/

badisko

si porid kvalitni boty …a mas klid…

Pepa88

4 km je nic, to zvládneš i v lodičkách…

Na delší tůry by to chtělo boty s odpruženou podrážkou…

IQ tykve

Ano, 4 km je nic, ale četli jste správně otázku? Píše, že chodí denně do školy a pokud je školní rok 10 měsíců a kilometry vynásobíme počtem dnů docházky a připočteme – li cestu zpět, je to cesta velmi daleká.