Zámek

Nezpomaluje u novějších mobilů paměťová karta např. až 32 GB celkový výkon telefonu? Která třída je asi optimální?

Doplňuji:
Celkovou rychlost, nebo dokonce zamrzání mobilu ;)

Nejlepší odpověď
mosoj

Co to je výkon telefonu ????
Záznam videa v HD kvalitě je nejnáročnější na rychlost ukládání a čtení paměťové karty.

Rychlost čtení a zápisu paměťových karet je důležitý údaj při výběru paměťové karty a udává se buď v MB/s, nebo v násobcích výchozí rychlosti ( např. 150 kB – 100× = 15 MB/s).
Rychlost čtení je vždy o něco vyšší než rychlost zápisu.

Trend postupného zvyšování rychlosti, sledoval stále se zvyšující hodnoty záznamové kapacity, která byla nutně zapotřebí, pro stále se zvětšující objemy zaznamenávaných dat. Jinak by se neúměrně prodlužovala doba potřebná k záznamu nebo čtení těchto velkých datových souborů.
Při použití paměťové karty v přístroji s HD záznamem dat (moderní videokamery, profesionální fotoaparáty s rychlou sekvencí snímků, PSP atd.), je třeba buď použít karty označené „high speed“, „ultra speed“, „Turbo“, nebo rychlé karty SDHC třídy 10, případně nejnovější SDXC, MS PRO-HG Duo HX a rychlé karty Compact Flash ( nejnovější 666× ).
Maximální rychlosti dnešních karet dosahují 100 MB/s, ale výrobci vyvíjí karty s rychlostí až 300 MB/s.

Další odpovědi
DDarent

Pokud je naplňena třeba na 25 GB, má to výrazný pokles jak rychlosti, tak i obrovské spotřeby proudu!!! Já jí nemam proto, protože by sem mobil musel nabíjet každých 8 hodiny!!!

anonym

Pouha velikost karty telefon urcite nezpomaluje

Dulezita je rychlost zapisu a cteni … rychlost zapisu poznate podle CLASS X … kde X je mnozstvi mb zapsanych za sekundu, cim vice tim lepe, class 4 a nizsi uz nelze doporucit